DA LI VLADAR PREDAJE KRUNU? “Sveci” naplatili deo duga iz Lisabona (VIDEO)

,

Kilijan Mbape (Foto: Beta/AP)

Ranjeni šampion Evrope, bez Levandovskog i Gnabrija, nije mogao da se odupre fenomenalnom Kilijanu Mbapeu i saigračima. U prvom delu reprize letošnjeg finala iz Lisabona: Bajern – PSŽ 2:3 (1:2).

Na meču Ajaks – Roma, naša kladionica nudi kvotu 5.70 za igru X-X.

Svesni činjenice da Bavarcima nedostaju najbolji igrač sveta u minuloj godini i sjajni krilni fudbaler, Parižani su stigli u Minhen da naprave ključni iskorak ka plasmanu u polufinale. Ka cilju su krenuli već u uvodu meča. Odlilnu akciju Di Marije i Nejmara u gol je pretvorio Mbape.

Tačno 25 minuta kasnije, gost je duplirao prednost. Strelac je bio Markinjos, posle povratne lopte levog beka Dialoa.

Međutim, Bajern nije ekipa sa kojom možete da budete načisto, u bilo kakvom sastavu da igra. Čupo-Moting je lep centaršut Pavara još lepšim udarcem glavom zakucao u mrežu za rezultat na poluvremenu.

Na sličan način, nemački tim je stigao do izjednačenja, posle četvrt sata igre u nastavku. Ovog puta je centrirao Kimih iz prekida, a iskusni Miler sproveo loptu glavom u suprotan ugao.

Presuda je viđena samo osam minuta kasnije. Mbape se našao na širokom prostoru pred Boatengom i lako rešio tu situaciju za konačan rezultat.

Bilo je još dešavanja do kraja ovog spektakularnog duela. Zamalo je bio neprecian Alaba, a ostala je i dilema da li je španski sudija uskratio Bavarce za penal. Na kraju, “sveci” su se delom osvetili za lisabonski poraz. Mada, sa Bajernom nikada niste sigurni…

BAJERN – PSŽ 2:3 (1:2)

Strelci: 0:1 Mbape 3, 0:2, Markinjos 28, 1:2 Čupo-Moting 37, 2:2 Miler 60, 2:3 Mbape 68. Stadion: Alijanc arena. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija).

BAJERN: Nojer – Pavar, Zile (od 42. Boateng), Alaba, Ernandez – Kimih, Gorecka (od 33. Dejvis) – Miler, Sane, Koman – Čupo-Moting.

PSŽ: Navas – Dagba, Markinjos (od 30. Erera), Kimpembe, Dialo (od 46. Baker) – Danilo, Geje – Draksler, Di Marija (od 71. Kin), Nejmar – Mbape.