maxbet

Dajte im odmah titulu!

,

Virdžil van Dajk proslavlja gol sa saigračima (Foto: Beta/AP)

Očekuje nas retko nezanimljiva završnica Premijer lige ove sezone, barem kada je u pitanju borba za titulu. Ona je praktično već u vlasništvu fudbalera Liverpula, koji su u nedelju relativno lako savladali velikog rivala Mančester junajted sa 2:0 (1:0) i tako dodatno povećali razliku na tabeli.

Kvota u MaxBetu na trijumf VBA protiv Stouka je 1.90.

Od velikog engleskog derbija smo očekivali mnogo, pošto su mečevi Liverpula i Junajteda uvek uzbudljivi. Ovog puta smo ipak samo mogli da vidimo kolika je razlika u kvalitetu u korist “crvenih”. Konačan rezultat ne pokazuje realno nadmoć Liverpula, koji se praktično u nedelju pitao za sve na Enfildu.

Pogotovo su izabranici Jirgena Klopa bili moćni u prvom poluvremenu. Doduše, rano su i poveli, već u 14. minutu, što je odredilo dalji tok meča. Aleksander-Arnold je odlično izveo korner, a Virdžil van Dajk je sve to lepo pratio i glavom je zakucao loptu iza golmana Davida de Hee.

Do kraja poluvremena su Firmino i Mane su postigli golove, ali su oba poništena posle reakcije VAR-a. Ostalo je 1:0, ali to nije dalo vetar u leđa “crvenim đavolima”.

U nastavku su Mane, Salah i Henderson imali velike prilike, ali De Hea je spasavao Junajted. Bili su na konopcima, a situacija bi bila još gora da sudija Pauson nije progledao kroz prste Nemanji Matiću. Srpski vezista je već u osmom minutu dobio žuti karton, a kasnije je napravio grub faul koji je mogao da ga košta isključenja. Ipak, arbitar je imao milost prema njemu.

Jedinu dobru priliku Junajted je imao u 60. minutu, kada je Antoni Marsijal iz dobre pozicije šutirao preko prečke. Na kraju, da ne trijumfuje Liverpul samo “minimalcem” pobrinuo se Mohamed Salah u 93. minutu. Dovoljno da otpočne veliko slavlje na Enfildu.

Titula je praktično osigurana, pogotovo posle novih kikseva Mančester sitija i Lestera. Sada “crveni” beže najbližem pratiocu ogromnih 16 bodova, uz odigran meč manje. Sada više ni čitav serijal kikseva i klizanja poput onog čuvenog od strane Stivena Džerarda protiv Čelsija ne može da ih košta titule.