Niže lige Srbije

Darko Kovačević pratio banatski derbi

Dejan Prlina

,

Legendarni fudbaler Darko Kovačević pratio je banatski derbi Srpske lige “Vojvodina”, u kojem su njegovi Zrenjaninci prepustili bodove gostima, Radnički – Borac 0:2 (0:0).

Pobedu Sakuljanima doneli su braća Milan i Aleksandar Šušnjar. Na taj način revanširali su se Radničkom za poraz u prvom delu prvenstva, ali i pokvarili slavlje Radničkog koji je obeležio 99. rođendan.

RADNIČKI (Z) – BORAC 0:2 (0:0)

Gledalaca: 550. Sudija: Stefan Kedža (Novi Sad). Strelci: M. Šušnjar u 54. i A. Šupnjar u 71. minutu. Žuti kartoni: Grbić, Radosavljević (Radnički), Čigoja, Anovićm A. Šušnjar, Trivunović (Borac). Crveni karton: Matić (Radnički) u 67. minutu.

RADNIČKI (Z): Radović, Grbić, Jovanov, Krstinić, Radosavljević, Matić, Milivojev, Kiš, Vuković-Lisičić (Šarenac), Knežević (Šemić), Zakić (Rudan).

BORAC: Trivunović, Vuković, M. Šušnjar (Jevtić), Samardžić, Savanović (Babin), Milovac, Čigoja, Anović, Baroščević (Đurović), A. Šunjar, Radaković.

OSTALI IZVEŠTAJI SRPSKE LIGE “VOJVODINA”

BRATSTVO 1946 – BEČEJ 2:2 (2:1)

Gledalaca: 800. Sudija: Danilo Nikolić (Lovćenac). Strelci: Šveljo u 6. i Vuković u 29. (penal) za Bratstvo, Dražić u 14. i 62. minutu za Bečej. Žuti kartoni: Nosković, Vuković, Bajčev, Šveljo, Vladetić, Stojčić (Bratstvo), Potkozarac, Ćulum (Bečej).

BRATSTVO 1946: Ićitović, Leđanc (Vladetić), Vejnović, Nosković (Makar), Popović (Stojšić), Vuković, Bajčev, Bursać, Sremčević, Šveljo, Stanković.

BEČEJ: Živkov, Potkozarac (B. Jelić), Ćulum (D. Jelić), Tomčić, Stanojev, Cvetković, Rahić (Janković), Vasin, Kovačević, Aleksić, Dražić.

Odličan meč u Progrevici. Mogli su domaćini do sva tri boda, ali početkom drugog poluvremena kod rezultata 2:1 stativu je pogodio Šveljo. Gostima je izjednačenje doneo Dražić.

BAČKA 1901 – RADNIČKI (NP) 0:1 (0:0)

Gledalaca: 200. Sudija: David Matić (Novi Sad). Strelac: Zdravković u 87. minutu.

BAČKA 1901: Studnet, Glišović (Višnjić), Kiš, Bjelobrk, Orčić (Antunić), Simić, Medić, Nađ, Tumbas, Manojlović, Krmar (Spremo).

RADNIČKI (NP): Đurić, Nestorović, Krkobabić, Zdravković, Cvetinović, Lazić, Stojanović (Mitrović), Silenković, Lalić (Zlatović), Cvetković (Mikić), Petković.

Greška odbrane u 87. minutu koštala je domaće poraza. Gol za tri boda gostiju postigao je Zdravković, udarce sa 16 metara.

ŽELEZNIČAR (P) – DUNAV (SB) 1:1 (0:1)

Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Zorić (Klek). Strelci: Stajčić u 55. za Železničar, Katanić u 53. minutu za Dunav. Žuti kartoni: Agić, Aničić (Železničar), Vujošević, Katanić, Šavija, Karna (Dunav).

ŽELEZNIČAR: B. Katanić, Agić, Pavlović (Celin), Runjajić, Aničić, Spaskovski, Stajčić, Kovačević, Tripković (Savkov), Jović (Stanojković).

DUNAV: Ranđelović, Vujošević, Mirčetić, Karna (Pavlović), Šavija, Mačković, Mirosavljević, Šobat, Despotović, Katanić, Jakšić (Ćirić), Božović (Gudan).

Zahvaljujući odličnom golmanu Ranđeloviću tim iz Starih Banovaca je uspeo da dođe do boda.  Domaćin je napadao, stvarao šanse, pogodio stativu, promašio prazan gol…

OMLADINAC (NB) – MLADOST (BJ) 4:1 (1:0)

Gledalaca: 300. Sudija: Ćirić (Subotica). Strelci: Ležajić u 20. (penal), 49. i 72. i Stamenković u 80. minutu za Omladinac, Mihajlović u 87. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Stranić, Đukić (Mladost).

OMLADINAC: Petrović, Ivetić (Berić), Maksimović, Roganović, Mi. Živković, Pejčinović (Stamenković), Radović, Ma, Živković, Ležajić, Spasić (Puljiz), Radojčić.

MLADOST: Rodić, Stranić, Kosić, Kočiš (Kovačević), Đukić, Dakić (Mi. Kovačević). Vasić, Dabižljević, Papović, Stojšić (Runjevac), Mihajlović.

Goste iz Bačkog Jarka srušio je golgeter domaćina Igor Ležajić, koji je zabeležio het-trik.

CEMENT – CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:0)

Gledalaca: 200. Sudija: Petrović (Šajkaš). Strelci: Vučković u 57. za Cement, Zečević u 74. (penal), Bajić u 77. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Lončar, Velemir (Cement).

CEMENT: Romić, Kukolj, Sekulić, Radinović, Miletić, Ilić, Vučković, Pavlović, Lončar (Velemir), Stojisavljević (Zogović, Sovković), Vučić.

CRVENA ZVEZDA: Glavičanin, Bajić, Kostić (Kedža), Slavujica, Ilić, Rađen, Knežević, Ignjić, Crnojački, Zečević (Dujković), Balabanović.

Očekivan poraz domačina, ako se ima u vidu da je igrao bez pet standardnih igrača, koji su izostali zbog kartona i povreda.

ODŽACI – DINAMO 1945 3:2 (2:0)

Gledalaca: 150. Sudija: Filip Reljić (Vrbas). Strelci: Matijašević u 9. i 28, Ivelja u 51. za Odžake, Arbutina u 65. i 80. za Dinamo. Žuti kartoni: Brać, Babić, Juhik, Adamović (Odžaci), Veličković (Dinamo). Crveni karton: Veličković (Dinamo) u 90. minutu.

ODŽACI: Brać, Vukelić, Babić, Jerinić, Šakić (Marić), Krajinović (Vujilović), Juhik, Veselinović, Ivelja (Danojević), Adamović, Matijašević.

DINAMO 1945: Tomić, Amerijan, Brajović (Javor), Veličković, Rašić, Stojanovski, Čikić (Vuković), Arbutina, Marjanović, Terzić (Ivanović).

Umalo da domaćin ostane bez tri boda. Potpuno je stao kad je poveo 3:0, što je iskoristio gost i sa dva gola Arbutine uneo neizesnost.

RADNIČKI (SM) – RADNIČKI (Š) 6:0 (2:0)

Gledalaca; 200. Sudija: Gnjatović (Novi Sad). Strelci: Hercog u 5, 46. i 69, Vukmir u 13. i 50, Simić u 60. minutu.

RADNIČKI (SM): Vujasinović, Bajunović, Jević, Kremenović, Skorupan (Savićević), Vukmir (Simić), Stojisavljević (Volarević), KOvačić, Herceg, Ristić, Kačar (Stević), Tucakov.

RADNIČKI (Š): Klisurić, Vasiljević, Rnjak (Čavić), Bibić, Bošnjaković (Uglješić), Bojanić, Stojšič, Broćeta, Božić (Blažko), Nonković, Jovanović.

Ubedljiva pobeda tima iz Sremske Mitrovice. Istakao se trostruki strelac Hercog. Golman Šiđana odbranio je penal koji je izveo Vukmir.