NEMAČKA

DEBAKL AJNTRAHTA U MINHENU Hintereger dao dva gola, pa jedan od komičnijih autogolova (VIDEO)

,

Izuzetno čudan meč u Minhenu. Fudbaleri Bajerna su u subotu savladali Ajntraht Frankfurt sa 5:2 (2:0), uz jedan od neverovatnijih autogolova koji su skoro viđeni u Bundesligi.

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Kelna protiv Fortune je 1.80.

Brzo je lider nemačkog šampionata stigao do prednosti. U 17. minutu je Leon Gorecka iskoristio dobru loptu Tomasa Milera i lako je savladao Kevina Trapa. Bajern je bio bolji tokom prvog poluvremena, a inicijativu je krunisao Miler pogotkom u 41. minutu za 2:0.

Već na samom startu drugog poluvremena je Robert Levandovski pretvorio u pogodak sjajnu loptu Kingslija Komana sa desnog krila, pa se činilo da je pred Ajntrahtom katastrofa.

Međutim, tada se desio neki čudan pad u igri Bajerna i gosti iz Frankfurta su se ekspresno vratili u igru. Dva kornera u tri minuta su bili dovoljni za dva pogotka. Gotovo identična akcija je viđena – Stefan Rode je centrirao, a Martin Hintereger glavom savladao Nojera za 3:2.

Ipak, brzo su Bavarci postavili stvari na svoje mesto. U 61. minutu je Dejvis postigao gol i vratio Bajern na bezbednu razliku. Potom smo u 74. minutu videli jedan od neverovatnijih autogolova, koje smo i pomenuli na početku teksta.

Serž Gnabri je poslao loptu u srce šesnaesterca Ajntrahta, a Hintereger nije mogao u trenutku da se odluči da li želi da je ispuca ili da je primi. Epilog neodlučnosti bio je da mu se lopta izodbijala od nogu i lagano prošla pored nemoćnog Trapa. Da li to može da se vodi kao het-trik?

Rezultat se više nije menjao, mada je malo nedostajalo. U 83. minutu je srpski reprezentativac Filip Kostić snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, Nojer je već bio savladan, ali se lopta od stative odbila nazad u teren. Naposletku je ona završila ponovo kod Kostića, ali je njegov drugi šut bio znatno neprecizniji.

Njegov saigrač Mijat Gaćinović je izašao iz igre u 71. minutu.