DEMOLIRANJE Siti pregazio Votford, postavio najbržih 5:0 u istoriji Premijer lige (VIDEO)

,

Bernardo Silva slavi pogodak (Foto: Beta/AP)

Maxbetsport je u najavi meča na “Etihadu” najavio da se Votfordu loše piše. Ljuti zbog poraza u Noriču, prošlog vikenda, Gvardiola i njegovi izabranici morali su na nekome da iskale bes, a slučaj je hteo da to budu ove sezone očajni “stršljenovi”. Siti je pregazio gosta za samo 18 minuta i postavio najbržih 5:0 u istoriji Premijer lige!

Na meču Kristal palas – Vulverhempton, naša kladionica nudi kvotu 2.65 za pobedu domaćina.

Utakmica je završena sa zastrašujućim brojkama. Uz posed lopte 68 odsto vremena, Siti je uputio 26 udaraca ka golu, od toga 10 u okvir!

Stradanje Votforda pokrenuo je David Silva već u prvom minutu. Samo pet minuta kasnije, već je bilo 2:0, golom Aguera iz penala, a u 12. je Marez povisio na 3:0.

Odbrana gostiju nije se ni osvestila, a drugi Silva, Portugalac Bernardo je povosio na 4:0. Demoliranje Votforda u prvom poluvremenu zaključio je Nikolas Otamendi. Podvig “građana” je utoliko veći što je pet ogodaka postiglo isto toliko fudbalera!

Posle 18 minuta strave i užasa za Votford, Siti se donekle smilovao, ali ne sasvim. Razigrani Bernardo Silva je u drugom poluvremenu postigao još dva gola za najubeljiviju pobedu u dosadašnjem delu sezone. Portugalac je postigao prvi het-trik u karijeri.

Stradanje gostiju zaključio je Kevin De Brujne. Do tada dvostruki asistent divnim udarcem postigao je osmi gol za Siti. Mučenju “stršljenova” na kraju se pridružio i sudija Majk Din. Kao da je hteo da publika još uživa u neravnopravnoj borbi, bez ikakve potrebe je produžio utakmicu za tri minuta.

Inače, gaženje Votforda je omiljena navika fudbalera Mančester sitija. Proletos, u finalu Kupa, na Vembliju, slavili su sa 6:0… Kako li će sledeći put “stršljenovi” da im izađu na megdan?

Norič, prošlonedeljni dželat Sitija, lako i brzo je položio oružje u Barnliju. Strelac oba gola, u 10. i 14. minutu, bio je Kris Vud.

I pored 120 miliona potrošenih letos, pred Evertonom je još jedna tragična sezona. Klub sa Gudisona je osuđen na ostrvski prosek, što je brutalno pokazao i Šefild junajted ovog subotnjeg popodneva.

Mančester siti – Votford 8:0 (5:0)

(D. Silva 1, Aguero 7. penal, Marez 12, B. Silva 15, 49, 60, Otamendi 18, De Brujne 85)