POBEDA PARTIZANA Đorđe Ivanović sa pet golova demolirao četvrtoligaša

,

Đorđe Ivanović (Foto: FK Partizan)

Najbolja partija Đorđa Ivanovića od kako je došao u Partizan. Nekadašnji napadač Spartaka je u sredu bio apsolutni junak crno-belih u šesnaestini finala Kupa Srbije, pošto je postigao čak pet pogotka protiv Vodojaže – 6:0 (1:0).

Kvota u MaxBetu na trijumf Kazahstana protiv Kipra je 2.20.

Četvrtoligaš se na svom terenu hrabro borio i uspešno je odolevao napadima Beograđana u prvom poluvremenu, čak je malo nedostajalo i da povedu. U 25. minutu je posle slobodnog udarca Sretenović šutirao glavom, ali je lopta otišla malo pored leve stative.

Partizan je rivala slomio tek u 41. minutu, a prednost je doneo Ivanović. On je odmah posle pauze između dva poluvremena ponovo savladao Živaka, posle čega je svaki otpor prestao i crno-beli su nemilosrdno napunili mrežu rivala do vrha.

U 61. minutu je Ivanović kompletirao het-trik, da bi samo pet minuta kasnije Aleksandar Lutovac povećao na 4:0. Ivanović je već u sledećem napadu postigao i peti gol, a svoj četvrti, da bi potom u poslednjem minutu meča i po peti put savladao golmana zonaša.

Partizan je započeo utakmicu u sledećem sastavu: Stevanović, Pešukić, Vujačić, Dinga, Urošević, Lakčević, Smiljanić, Lutovac, Marković, Ivanović, Gigić. U nastavku su u igru ušli i talenti crno-belih, Jovanović, Stanojlović i Đorđević.