ŠPANIJA

Dmitrović ovog puta nije izveo penal, a za Eibar bi bolje bilo da jeste (VIDEO)

,

Fudbaleri Viljareala (Foto: Beta/AP)

Srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović promašio je jedanaesterac početkom marta, posle čega je u nedelju odbio da izvede penal za Eibar u prvenstvu. Bolje bi bilo da jeste, možda bi se utakmica drugačije završila. Ovako, Esteban Burgos nije bio precizan sa bele tačke u 42. minutu, a Viljareal je naposletku kao gost trijumfovao sa 3:1 (2:0).

LA LIGA: Kvota u MaxBetu na trijumf Barselone protiv Ueske je 1.20.

Brzo je “žuta podmornica” došla do prednosti. Već u prvom minutu je Moj Gomez savladao Dmitrovića za 1:0. Posle toga je u 34. minutu lako ispala odbrana Eibara, Moreno i Karlos Baka su izašli sami pred našeg reprezentativca i lako mu dali gol.

Da se Eibar vratio rezultatski u igru posle tog igranja rukom defanzivca Viljareala u svom šesnaestercu, možda bi drugo poluvreme otišlo u drugom toku. Ovako, Burgos je očajno šutirao, pa je na poluvremenu ostalo 2:0.

Uspeo je Enrih u 55. minutu da smanji zaostatak Eibara, a potom su gosti u 80. minutu ostali i sa igračem manje posle neopreznog klizanja Etjena Kapuea. Ipak, to Eibar nije iskoristio, a Pedreza je u 87. minutu overio trijumf gostiju.