MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Dončić uz Pereza! Evo ko je još pružio podršku predsedniku Reala

via Guliver

Perez je osvojio 65 odsto glasova članova kluba i tako iza sebe ostavio protivkandidata Enrikea Rikelmea na prvim neizvesnim izborima u Realu još od 2006. godine.

Posle pobede, iskusni funkcioner nije krio zadovoljstvo.

– Dobili smo izbore i nastavićemo da radimo kako bismo najveći klub svih vremena učinili još većim – poručio je Perez.

Florentino Perez ostaje na čelu Reala do 2030: Odmah otkrio ko preuzima klupu

Dončić stao uz predsednika Reala

Veliku pažnju privukla je podrška koju je Perez dobio od brojnih poznatih sportskih imena povezanih sa Real Madridom.

Među njima se posebno izdvojio Luka Dončić, nekadašnji košarkaš madridskog velikana i današnja zvezda NBA lige. Slovenac, koji je upravo u Realovoj omladinskoj školi izgradio temelje svoje blistave karijere, javno je podržao Perezovu kandidaturu.

Uz Dončića, podršku su pružili i bivši košarkaši Reala Fabijen Kozer i Vensan Poarje, čime je još jednom potvrđena snažna povezanost između fudbalskog i košarkaškog sektora jednog od najvećih sportskih kolektiva na svetu.

Skoro dve decenije bez prekida na čelu kluba

Perez je prvi put preuzeo funkciju predsednika Real Madrida 2000. godine, a na toj poziciji ostao je do 2006. Nakon kraće pauze vratio se 2009. godine i od tada neprekidno vodi klub.

Tokom svog obraćanja članovima istakao je da su navijači i članovi kluba pokazali odgovornost i poverenje, uprkos brojnim izazovima koji su pratili izborni proces.

– Ovo je Real Madrid kakav svi želimo. Nezavisan Real Madrid koji se ne plaši izazova – rekao je Perez.

Važan period za fudbalsku i košarkašku sekciju

Novi mandat dolazi u trenutku velikih promena u klubu, a jedna od najzvučnijih jeste povratak Žozea Murinja na klupu fudbalskog tima.

Istovremeno, dobre vesti stigle su i za ljubitelje košarke. Real Madrid je potvrdio učešće u Evroligi za sezonu 2026/27 i nastaviće da bude deo evropske elite.

Iako je prethodna sezona završena bez osvajanja kontinentalne titule, plasman u finale Evrolige pokazao je da je madridski gigant i dalje među najjačim klubovima na Starom kontinentu.

Podrška velikih imena poput Luke Dončića dodatno potvrđuje da Perez i dalje uživa veliko poverenje ljudi koji su godinama gradili uspehe Reala, kako na fudbalskom, tako i na košarkaškom terenu.