Dorćolci prekinuli seriju pobeda Žarkova

Dejan Prlina

,

Svaka serija ima kraj, pa i ova Žarkova. Posle 13 uzastopnih trijumfa, lider Srpske lige “Beograd” je ispod Kalemegdana stigao samo do boda. Izuzetno raspoloženi i motivisani Dorćolci nisu uzmicali pred novim članom Prve lige.

U drugom poluvremenu se rasplamsala igra, posle brzih golova Stanovčića i Milenkovića oba tima su želela da osvoje sva tri boda. Šanse za goste propustili su Rajič i Donevski, a u poslednjem minutu Petronijević je mogao da donese radost domaćinu, ali je bio neprecizan.

GSP POLET DORĆOL – OFK ŽARKOVO 1:1 (0:0)

Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Anđelić. Strelci: Stanovčić u 49. za GSP Polet Dorćol, Milenković u 57. minutu za OFK Žarkovo.

GSP POLET DORĆOL: Stoisavljević. Ilić (Tepavac), Petrović (Mićić), Stojanović, Ćurguz, Nešić (Petronijević), Mladenović, Stanimirović, Stanovčić, Dabetić, Miletić.

OFK ŽARKOVO: Čarapić, Kovačević, Mijatović, Aleksić, Vujčić, Knežević, Bogunović (Rajić), Garić, Aničić (Stanić), Milenković, Vujović (Donevski).

OSTALI IZVEŠTAJI SRPSKE LIGE “BEOGRAD”

OFK BEOGRAD – STEPOJEVAC VAGA 7:0 (3:0)

Gledalaca: 100. Sudija: Jasmina Mickoska (Obrenovac). Strelci: Radovanović (autogol) u 2, Đurić u 37 (penal) i 73, Radunović u 44 (penal) i 66, Basara u 55. i Milovanović u 70. minutu. Žuti kartoni: Radunović (OFK Beograd), Radovanović, Petrović, Stevanović (stepojevac Vaga).

Nadahnuti “romantičari” napustili su mrežu gostiju do vrha. Možda rezultat ne bi bio ovako ubedljiv da gosti od 65. minuta nisu bili sa igračem manje. Zbog povrede je morao da izađe Tošić, a trener Milić je prethodno izvršio sve tri izmene.

KOLUBARA – BSK (BORČA) 0:3 (0:0)

Gledalaca 150. Sudija: Nikola Rabrenović. Strelci: Pađen u 62. i 90, Vančagović u 70. minutu.

KOLUBARA: Pejović, Jeličić, Cmiljanović, Marinković, Simić (Radovanović), Bjedov, Ivelja (Pavlović), Lazović, Nenadović, Sofronić (Vukić), Pilica.

BSK (Borča): Babić, Čogaj (Milovanović), Dunjić (Pađen), Stanković, Vujovićć, Obradović, Jovanović, Nikolić, Žmirić (Ćirović), Vančagović.

U 45. minutu Lazarevčani nisu iskoristili penal, šut Nenadovića je odbranio Babić. U nastavku su gosti postigli tri gola, a dvostruki strelac bio je Pađen.

RADNIČKI (O) – BSK 1925 5:0 (2:0)

Sudija: Vukašin Delević. Strelci: Blagojević u 13, Simić u 27, Ranković u 48, Živković u 54. i Zjaa u 65. minutu.

RADNIČKI (O): Stević, Timić, Blagojević, Maksimović, Oreščanin, Purtić, Živković (Đorđević). Todić, Ranković (Milivojević), Simić (Ivanić), Zjača.

BSK 1925: Trbojević, Ilkić (Kalambura), Eraković, Mance, Branković, Vučetić, Panić, Krneta, Dacič (Filipović), Božinović (Ristić), Čeprnja.

Goleada Obrenovčana. Prelep pogodak postigao je Blagojević iz slobodnog udarca, sa 18 metara.

LOKOMOTIVA – PRVA ISKRA 4:1 (2:0)

Gledalaca; 100. Sudija: Ivan Gospavić (Lazareac). Strelci: Nikolić u 5, Stojanović u 11, Vujović u 51, Ugrica u 63. za Lokomotivu, a Grozdanoski u 80. minutu za Prvu iskru.

LOKOMOTIVA: Filipović, Mikutinović, Bašanović, Poledica (Ugrica), Vukčević, Stojanov, Vujović, Stevanović, Nikolić (Popović), Novković (Janićijević), Dragićević.

PRVA ISKRA: Rosić, Stanković (Đorđević), Krsmanovioć, Cerović, Karić, Popović, Grujičić (Grozdanoski), Radović, Đurđević, Kojić (Obradović), Anđelić.

Pitanje pobednika rešeno je već u ranoj fazi meča, pošto je već posle 11 minuta domačin vodio sa 2:0.

SOPOT – JEDINSTVO (S) 2:0 (0:0)

Gledalaca: 200. Sudija: Bora Marinković. Strelci: Lapčević u 61. i Tintor u 68. minutu. Žuti kartoni: Lapčević (Sopot), Simić, Mani (Jedinstvo).

SOPOT: Savić, Čolović, Ristivojević, Mastelica, Aleksovski, Bajić, Petković (Lapčević), Zekaji, Dobresko, Tintor, Gluhovič (Delić).

JEDINSTVO (S): Jovanović, Žerjal, Tatomirov, Jerotijević (Mićanović), Đuričić (Bogojević), Simić (Jelić), Stamenković, Kuveljić, Janjić, Bacanović, Manić.

Kosmajci su stigli do druge pobede u prolećnom delu prvenstva. Meč je rešen za sedam minuta. Najpre je rezervista Lapčević doneo prednost pošto je lopta na putu ka golu udarila u protivničkog igrača, promenila pravac i završila u mreži. Konačan rezultata postavio je Tintor rutinski rešivši situacija “jedan na jedan” sa golmanom Jovanovićem.

IMT – RADNIČKI (NB) 1:2 (0:0)

Gledalaca: 800. Sudija: Miloš Vasiljević. Strelci: Đorđević u 76. za IMT, Bogdanovskiu 51. i Nikolić u 57. (penal) minutu za Radnički.

IMT: Crnobrnja, Stupić, Šošević, Marković, Ivanović (Đorđević), Atanasković, Kovač, Arsić (Šarović), Panović, Đuričić, Radonjić.

RADNIČKI: M. Lazarević, Todorović (Miletić), Bogdanović (Došen), Vukašinović, Ostojić, J. Lazarević, Bogdanovski, Milenković, Nikolić, Dimitrić (Aničić), Jezdović.

Komšijski derbi pripao je gostima. Odlično je branio golman Radničkog Lazarević.