Fudbal

Dortmund tek posle produžetaka srušio Paderborn, Verder takođe u četvrtfinalu (VIDEO)

,

Sančo je postigao drugi gol za Borusiju Dortmund (Foto: Beta/AP)

Odigrano je ukupno četiri od osam mečeva osmine finala Kupa Nemačke, a posle Esena i Kila u četvrtfinale su se plasirale ekipe Borusije iz Dortmunda i Vredera iz Bremena.

Italija 3: Na meču Pro Patrija – Olbija, naša kladionica nudi kvotu 2.35 za igru ug 3+.

“Milioneri” su na svom terenu dočekali drugoligaša Paderborn i slavili su sa 3:2 posle produžetaka. Borusija je brzo postigla dva gola protiv učesnika “Cvajte”. Igrao se 6. minut kada je Delanej asistirao do Džana, a ovaj pogodio – 1:0. Samo deset minuta kasnije bilo je 2:0. Asistent je bio Haland, a strelac mladi Englez Sančo.

Paderborn je do prvog gola stigao u 79. minutu. Strelac je bio Justvan. Konačnih 3:1 za “milionere” je postavio Haland u 95. minutu, kada su gosti krenuli na sve ili ništa. Međutim, posle pregleda u VAR sobi gol Norvežanina je poništen i rezultat je vraćen na 2:1. Šok je usledio u 98. minutu kada je Ovusu iz penala pogodio za 2:2.  Prolaz Borusiji u 96. minutu produžetka doneo je Haland.

Verder je u Bremenu sa 2:0 pobedio Grojter Firt. “Detelinu sa tri lista” načeo je vezista Verdera Movald u 12. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Agu u 73. minutu.