Uncategorized

Dosuđen prvi penal u Superligi ove sezone, Rad pao sa bele tačke

,

Strelac za Napredak, Aleksa Vukanović (Foto: Starsport)

Nije trebalo puno vremena da se dosudi najstroža kazna u Superligi Srbije. Prvi penal u novoj sezoni dosuđen je u sedmom minutu utakmice Napretka i Rada u prvom kolu našeg najjačeg takmičenja. Dosudio ga je arbitar Novak Simović, koji je bio glavni sudija na tom meču. Kruševljani su upravo tim pogotkom Alekse Vukanovića sa bele tačke osvojili prva tri boda – 1:0 (1:0).

Zanimljiv meč gledali smo i na Banovom Brdu, gde su Čukarički i Zemun podelili bodove odigravši nerešeno 1:1 (1:0). “Brđani” su poveli golom Samjuela Ovusua na asistenciju Nikole Drinčića u 25. minutu.

Zemun je poraz izbegao zahvaljujući Veljku Simiću, nekadašnjoj mladoj nadi Crvene zvezde, koji se vratio iz Bazela u Srbiju. Ovaj 23-godišnji vezista je zatresao mrežu u 61. minutu, a na tom meču smo videli i prvi crveni karton ove sezone, pošto je u nadoknadi vremena isključen Zemunov Mateja Njamčulović.

Voždovac je “na krovu” opravdao ulogu favorita protiv Bačke i slavio sa 1:0 (1:0). Gol odluke postigao je Aleksandar Ješić, već u četvrtom minutu.