EP u fudbalu

DRAMA U MINHENU Nemce minuti delili od eliminacije, Gorecka pogodio osminu finala (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Kimih i Voland slave izjednačujući gol Gorecke u 84. minutu (Foto: Beta/AP)

Iako su se Mađari muški borili na Alijanc Areni u  Minhenu, iako su dva puta vodili i bili blizu senzacije i prolaza u osminu finala, Nemci su u finišu uspeli da stignu do spasonosnog remija, koji im je doneo drugo mesto i plasman u nokaut fazu, jer su u međusobnom duelu slavili protiv trećeplasiranih Portugalaca.

Kopa Amerika: Na meču Brazil – Kolumbija, naša kladionica nudi kvotu 4.15 za igru ug 4+.

Prva pretnja viđena u Minhenu bio je pokušaj Kimiha, međutim golman Mađarske Gulaši je bio siguran. A onda je usledio 11. minut i šok za Nemce.

Salaj je fenomenalno reagovao, šutirao glavom i centaršut Šalaja sa desnog boka pretvorio u iznenađujuće vođstvo mađarske reprezentacije na Alijanc Areni. Već tada je bilo jasno da Nemcima predstoji težak zadatak, jer im je mač eliminacije visio nad glavama.

Prenuli su se “panceri” i imali dve velike šanse u 21. minutu. Matijas Ginter se našao na tri metara od gola Mađarske, ali je šutirao pravo u ruke Gulačija. Minut pre toga Mats Humels je pogodio prečku. Sreća za Mađare…

Ređaju se problemi za Nemce, a u 35. minutu počeo je pravi potop u Minhenu, gde je počela da pada velika kiša. Do poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, osim vremenskih neprilika. Taj potop neće biti ništa u poređenju sa eliminacijom “Pancera” u grupnoj fazi.

U nastavku se očekivala totalna ofanziva Nemačke, ali prvi su zapretili Mađari i to iz prekida. Slobodan udarac sa leve strane stavio je na muke Nojera koji je uspeo da izbaci loptu iz kaznenog prostora. Gosti očigledno nemaju nameru da samo čuvaju gol prednosti. Iako sde rezultat nije menjao, jeste poredak na tabeli, jer su u duelu Portugalaca i Francuza golovi padali kao na traci. A onda je zaiskrilo i u Minhenu.
Prvo je izgledalo da Nemci počinju da postavljaju stvari na svoje mesto kada je Haverc u 66. minutu posle prekida doneo izjednačenje, ali samo dva minuta kasnije Mađari odgovaraju. Šafer je sjajno reagovao na dodavanje Salaja i Mađarska je ponovo povela na Alijanc Areni!

Ali Nemci ne bi bili to što jesu da nisu najbolji kada je najteže. Šest minuta pre kraja Gorecka neodbranjivo šutira i donosi izjednačenje koje je u tim trenucima Nemcima značilo drugu poziciju, dok su sa ovih 2:2 Mađari u tom momentu pali na četvrtu poziciju! U svakom slučaju, dramatična završnica

NEMAČKA – MAĐARSKA 2:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Salaj u 11, 1:1 Haverc u 66, 1:2 Šafer u 68, 2:2 Gorecka u 84. minutu. Stadion: Alijanc Arena (Minhen). Sudija: Sergej Karašev (Rusija)

NEMAČKA: Nojer – Ginter (od 82. Voland), Humels, Rudiger – Kimih, Gundogan (od 58. Gorecka), Kros, Gosens (od 82. Musiala) – Haverc (od 67. Verner), Gnabri (od 68. Miler), Sane.

MAĐARSKA: Gulaši – Nego, Botka, Orban, At. Šalaj (od 75. Šon), Fiola (od 88. Nikolić) – Klajnhajsler, (od 89. Lovrenčič) Nagi, Šefer – Ad. Šalaj (od 82. Varga), Salaj.