ŠPANIJA

Drugoligaške lekcije Espanjolu i Viljarealu

,

Igrači Viljareala su se kratko radovali (Foto: Beta/AP)

Drugoligaši su šokirali Espanjol i Viljareal u prvim mečevima šesnaestine finala Kupa kralja. Plavo-bele je načeo srpski internacionalac Dejan Lekić, već posle 26 sekundi, i to posle katastrofalne reakcije golmana Himeneza, inače drugog čuvara mreže tima iz Barselone. Espanjol je uspeo da izjednači, ali je Francuz Karim Azamum postavio konačan rezultat već pre kraja poluvremena.

Revija golova viđena je u Almeriji, i to svih šest u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo sa penala, ali je Santi Kazorla poveo “žutu podmornicu” ka preokretu. Viljareal je sedam minuta pre isteka 90. minuta imao i 3:1 i onda se propisno obrukao. Rezervista Gasama za samo pet minuta dva puta je savladao Andresa Fernandeza i osigurao svom timu remi pred revanš.

Druge utakmice šesnaestine finala zakazane su za 5. decembar.