EVROLIGA

Dve očajne četvrtine presudile Zvezdi u duelu sa Barselonom

,

Džordan Lojd u naletu na koš Barselone (Foto: Starsport)

Podvig u Madridu nije naplaćen. Gotovo preslikane prva i treća četvrtina odvele su Crvenu zvezdu u poraz protiv Barselone – 60:72 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15).

Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Filadelfija- Boston biti ubačeno manje od 222 poena.

Bio je to rudarski, ratnički meč, sčičan onom odigranom u Barseloni. Tada je španski tim već u prvoj četvrtini usmerio utakmicu ka neminovnom kraju, a slično se dešavalo i u dvorani “Aleksandar Nikolić”. Prilazi obruču gostiju bili su zaključani, pa je tim Dejana Radonjića došao do retko viđenog učinka da u prvoj četvrtini nije ubacio nijedan šut za dva poena. Ako se svemu doda i očajan skok u odbrani, deset razlike na prvom odmoru bio je još i dobar rezultat.

Prvu “dvojku” Zvezda je ubacila posle tačno 11 minuta i 12 sekundi košarke. Taj koš Davidovca bio je signal za bolju igru crveno-belih, na obe strane terena. U napadu se razigrao (nedovoljno) oporavljeni Lojd, odbrana je postala onakva kakvu voli Radonjić i beogradski tim je uhvatio priključak. Nadigrao je Barsu u toj četvrtini i izborio se za izjednačen nastavak dvoboja.

Ipak, treća četvrtina se još jednom pokazala kao bolna tačka Crvene zvezde u ovoj sezoni. Mnoštvo loše organizovanih napada, silna promašena slobodna bacanja, počev od dva Kuzmićeva u situaciji kada je mirisalo na koš i dodatno bacanje, uneli su nervozu u redove domaćina, a gostu dali polet da lako rešava situacije u Zvezdinom reketu. Posle takvog epiloga trećeg dela meča, onaj završni je bio čista formalnost.

Demoralisani, bez lidera na terenu i bez jasne ideje u napadu, Zvezdini košarkaši su dozvolili rivalu da, čak i u minutima bez Nikole Mirotića na terenu, mnogo pre kraja reši pitanje pobednika. Higins je nemislordno kaznio svaki propust crveno-belih. Ove večeri bilo ih je nedozvoljeno mnogo, počev od čak devet promašenih penala od

Crvena zvezda je utakmicu završila sa slabih 43 odsto u šutu za dva, “pojačanih” tek u finišu,uz čak 14 skokova manje od rivala (27 prema 41). Preskromno za ozbiljniju ulogu na evropskoj sceni.

CRVENA ZVEZDA – BARSELONA 60:72 (11:21, 20:14, 14:22, 15:15).

CRVENA ZVEZDA: O’Brajant 6, Volden 8, Lojd 9, Davidovac 7, Lazić 3, Rit -, Radanov 5, Dobrić 11, Jagodić-Kuridža 3, Kuzmić -, Noko 2, Kolom 6.

BARSELONA: Dejvis 9, Vesterman 1, Hanga -, Šmits 11, Pustovoj 2, Oriola 12, Abrines 3, Higins 14, Martinez 2, Kjurik 2, Mirotić 6 (8 sk), Kalates 10 (5 as).