LIGA EVROPE

Dvojica Srba su praktično već obezbedili plasman u Ligu Evrope

,

Antonio Rukavina (Foto: Starsport)

Samo čudo može da se dogodi, pa da BATE Borisov zaigra u grupnoj fazi Lige Evrope ove sezone. Belorusi su u četvrtak ubedljivo poraženi u Nur Sultanu od Astane sa 3:0 (2:0) i sada im je za prolaz neophodno da u revanšu pobede sa četiri gola razlike.

Kvota u MaxBetu na pobedu Brage proti Spartaka je 1.60.

Kazahstance su do trijumfa predvodila dvojica srpskih fudbalera. Golman Nenad Erić je sačuvao mrežu netaknutom, dok je Antonio Rukavina takođe odigrao svih 90 minuta i upisao je asistenciju u 44. minutu za 2:0. Tada je gol postigao Logvinenko, čime je duplirao prednost koju je prethodno doneo Tomasov.

Konačan rezultat je postavljen u 52. minutu, kada je Sigurjonson bio precizan iz jedanaesterca.

BATE je bio oslabljen jer zbog povrede nije igrao Nemanja Milić. Od naših igrača su u Kazahstanu za goste igrali defanzivci Aleksandar Filipović i Slobodan Simović. Bojan Dubajić je ostao na klupi, baš kao i novo pojačanje BATE-a iz Čukaričkog, reprezentativac Crne Gore Boris Kopitović.