Reprezentacija Egipta spremna je da plati Srbiji 100.000 dolara kako bi odigrala prijateljski meč krajem maja, prenose tamošnji relevantni mediji.
Prema tim navodima, utakmica bi se najverovatnije igrala na teritoriji Egipta, što praktično pokriva troškove puta i organizacije.
U igri je bila i druga opcija, pošto je Rusija nudila čak 150.000 dolara za isti termin, ali uz odigravanje meča na njenom terenu.
Grobari Leva strana zapalili obeležja: Radikalan potez koji je uzdrmao navijačku scenu (FOTO)
Umesto Argentine – Egipat
Ova vest dobija dodatnu težinu kada se zna da je Srbija prvobitno planirala spektakl protiv Argentine u junu.
Ipak, od tog duela se odustalo zbog zgusnutog rasporeda.
„Orlovi“ bi pre toga igrali protiv Meksika, pa u Savezu nisu želeli da rizikuju dodatno iscrpljivanje igrača i potencijalne povrede zbog dugog puta.
Realnost: Nije loše, ali je moglo mnogo bolje
Na kraju, Srbija bi mogla da dobije Egipat kao rivala, što nije bezazlen protivnik, ali je jasno da to nije nivo Argentine.
Posle najava o meču sa svetskim prvakom, ova opcija deluje kao kompromis.