EP ZA MLAĐE SENIORE Gardaševićeva letela do bronze

Milena Kovacevic

,

Milica Gardašević osvojila je bronzu (Foto: ASS)

Srpska atletičarka Milica Gardašević osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore. Ona je u finalu skoka udalje skočila 6.43m i zauzela treće mesto. Zlatnu medalju osvojila jhe Hilari Kpata iz Francuske rezultatom 6.73 metara, dok je druga bila takmičarka iz Mađarske, Beata Petra Farkas rezultatom 6.55.

Kladionica MaxBet nudi kvotu 14,00 na pobedu vaterpolista Kazahstana protiv Amerikanaca na SP.

Milica je u prve dve serije napravila prestup, dok je treći skok morao da bude siguran, kako bi dobila još tri pokušaja. Ona je u trećoj seriji skočila 6,21m, u četvrtoj 6,39m, a u petoj je ostvarila najdalji skok – 6.43m.

– Nadala sam se ličnom rekordu, ali s obzirom na to da sam imala malih problema sa bolom u zglobu, zadovoljna sam plasmanom. Još jedna bronzana medalja za našu zemlju na ovom takmičenju. Hvala svima na podršci – rekla je Milica Gardašević.

Sara Lukić takođe je učestvovala u finalu EP U23 i zauzela deseto mesto rezultatom 6.04 m.