MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Za koga Zvezda da navija? Za sebe!

Nikola Kalinić na meču sa Hapoelom (Foto: Peđa Milosavljević/Starsport)

Blistavo izdanje protiv Hapoela iz Tel Aviva dovelo je Crvenu zvezdu tik do plasmana među šest najboljih u Evroligi, kojoj je MaxBet premijum partner. Onih šest koji su direktno u četvrtfinalu.

Uz kratak prekid, navijačima odavno ide „voda na usta“. Sledi meč sa probuđenim Makabijem, gigantom evropske košarke, a epilog može dodatno da popravi poziciju ekipe Saše Obradovića.

Naravno da su već počele i kalkulacije, kakav i koji rezultat, čija pobeda ili poraz odgovara klubu s Malog Kalemegdana. Letimičan pogled na tabelu kazuje da je Crvena zvezda u ravni sa Real Madridom na četvrtom mestu, Valensijom i Panatinaikosom. Ima pobedu, ali i utakmicu više u odnosu na Hapoel.

I, šta dalje? Za koga bi crveno-beli trebalo da navijaju? Da li bi joj u četvrtak uveče uslugu učinio večiti rival?

Svakako bi, ali samo kratkoročno.

Jer, prerano je za bilo kakve računice, pošto je do kraja ligaškog dela ostalo još 12 kola. Za neke od učesnika i 13.

Dakle, za koga treba da navija Crvena zvezda? Za sebe i izdanje iz poslednjih 10 minuta meča sa Hapoelom.

Prvo Makabi, a onda… Kako sam Obradović i njegovi puleni kažu, utakmicu po utakmicu.

To je, za sada, jedini put. Biće dana i za računice.