MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Tomović o Zvezdi: Postoji žal za iskorakom, ali nije neuspešna sezona u Evroligi

Janis Sferopulos i Tomislav Tomović (Foto: Starsport/Peđa Milosavljević)

Svi ljubitelji košarke su želeli jedno, ali je realnost bila drugačija. Crvena zvezda je porazom od Barselone u utorak, završila ovu sezonu u Evroligi i to na startu plej-ina.

Crveno-beli su Evroligu, čiji je premium sponzor MaxBet, počeli sa dva poraza, pa je smenjen trener Janis Sferopulos. Nasledio ga je Saša Obradović, ali je meč protiv Fenerbahčea u Istanbulu vodio pomoćnik Tomislav Tomović.

NEKOLIKO VELIKIH POBEDA I PUNA ARENA

Vodio je Zvezdu do pobede protiv aktuelnog evropskog šampiona i odmah je ušao u srca svih zevzdaša. Tomović sada radi u Rusiji gde vodi Lokomotivu iz Kubanja, a gostujući na Una televiziji analizirao je učinak Crvene zvezde u Evroligi.

Ne slažem se da je neuspešna sezona. Može da postoji žal za iskorakom, ali smo imali sezonu sa nekoliko velikih pobeda i punom Beogradskom arenom. Imamo jednu konstantnu Zvezdu u Evroligi poslednje dve sezone. Zvezda je vrlo konkurentna u smislu velikih utakmica. Pominje se da Zvezda ima veliki budžet, ali i Panatinaikos i Anadolu Efes imaju najveće budžete. Imate mnogo faktora koji utiču na ishod. Svi su želeli najbolje, ali ima previše faktora koji utiču na to. Išlo se do kraja, ali se nije materijalizovalo – rekao je Tomislav Tomović.

Tomislav Tomović (Foto: StarsportVatroslav Hladny)

Pošto je dosta vremena radio u Zvezdi, Tomović je upitan koji je bio cilj na početku sezone.

Težili smo da napravimo bolji rezultat nego prošle sezone, tako je selektiran tim. Ne mislim da je neuspešna sezona. Svi ljudi u Crvenoj zvezdi rade vrhunski posao, ostati dve godine na visokom nivou je velika stvar.

Zvezdi je potrebna rekonstrukcija tima, nema mesta ni za neke sa ugovorima

Tomović je prvo bio pomoćnik Dušku Ivanoviću, pa Sferopulosu i na kraju Obradoviću. Upitan je koji je od njih davao najviše prostora pomoćnicima.

Sa Duškom Ivanovićem sam radio veoma kratko. Nismo stigli da stvorimo ozbiljnu saradnju, jer se brzo desila promena. Sa Janisom i Sašom sam imao veliku slobodu i mnogo sam im zahvalan na tome.

NAJLAKŠE JE NEKOME NAĆI MANU

Saši Obradoviću se zamera jer nije davao dovoljnu šansu mladim srpskim igračima. Tu se pre svega misli na Stefana Miljenovića. Zbog toga je upitan da li mladi igrači treba da rastu u velikim utakmicama.

Miljenović je sjajan karakter, neustrašiv je. Najlakše je da nađemo nekome mane. Nekim igračima treba dati šansu i u velikim utakmicama. Ne želim da komentarišem ovu utakmicu sa Barselonom i mešam se u Obradovićev posao – istakao je Tomislav Tomović.