LIGA KONFERENCIJA

EVROPSKI PARTIZAN Menig šah, Rikardo – mat!

Branko Sekulovic

,

Rikardo i Menig proslavljaju prvi gol koji je Holanđanin postigao u Nikoziji (Foto: FK Partizan)

Planirano – ostvareno. Partizan se vraća sa Kipra sa tri velika boda. Pobeđen je Anortozis, zauzeta je čelna pozicija u grupi, palo je prokletstvo “rajskog ostrva” i crno-beli, makar što se Evrope tiče, mogu mirno da čerkaju 30. septembar i utakimicu protiv  estonske Flore u Humskoj. Dobra igra, dva gola, mogao je još koji, ali svakako u tabloru Partizana moraju da budu zadovoljni učinjenim u Nikoziji.

Španija: Na meču Selta Vigo – Kadiz, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za igru 1-1.

Brzonogi Menig je već u 6. minutu pokazao koliko je opasan, dodao je loptu Rikardu koji je posle nekoliko driblinga dodao loptu Markoviću, ali je brži bio defanzivac domaćih. Pokušao je Miljković u 8. minutu, bio je to jak, ali neprecizan šut. Golman crno-belih Popović je bio na mukama u 11. minutu, kada je Hristodulopulo odlično izveo slobodan udarac, ali je golman Partizana uspeo da zaustavi taj pokušaj.

Sjajna šansa za Partizan u 15. minutu! Tropoteznu akciju izveli su Natho, Šćekić i Miljković, koji je imao šansu da dovede crno-bele u vođstvo, ali mu je golman Kiprana sjajno ušao u šut i sprečio najgore po svoje. Napadao je Partizan, Marković probio u svom stilu po levoj strani u 19. minutu, ušao u kazneni prostor, ali je njegov udarac izblokiran.

Neje imao ni sreće Partizan, opet je bio blizu gola, i opet je golman Lorija odbranio, mada ga je spasila i stativa. Korner je izveo Natho, Miljkoviće asistirao glavom do Šćekića, čiji je udarac završio na stativi. Uplašili su se navijači Partizana u 38. minutu kada je Rikardo zbog povrede morao van terena, ali se golgeter crno-belih brzo oporavio i vratio u igru.

I konačno u 42. minutu Partizan je poveo! Sjajno je ispratio Menig akciju Lazara Markovića čiji je udarac Lorija odbranio, a odbijenu loptu Menig šalje u mrežu, za prvenac u dresu crno-belih!

Drugo poluvreme krenulo je šansom Rikarda, koji je bio u dobroj poziciji, ali nije je rešio na način na koji smo navikli od njega. Na drugoj strani pokušao je Slovenac Popović, ali je Partizanov Popović odlično intervenisao i sačuvao svoj gol. Mogao je i Deletić u 63. minutu da iznenadi crno-bele kada se oslobodio Obradovića i Vujačića i šutirao, ali je Popović i taj šut uspeo da zaustavi.

Nisu Kiprani uspeli da kazne crno-bele, ali zato jesu crno-beli Kiprane. Strelac, a ko bi drugi – Rikardo. Koliko je malo potrebno najboljem strelcu Partizana da zatrese mrežu. Neodbranjivo iz okreta, gol za 2:0 i miran finiš.

Izgubili su posle toga domaći bilo kakvu ambiciju da ozbiljnije krenu ka golu crno-belih. Sa druge strane, Partizan je imao još nekoliko dobrih akcija. Međutim, Rikardo je u jednom trenutku samo seo na teren i tražio izmenu, što je svakako zabrinulo navijače crno-belih, s obzirom da je u nedelju večiti derbi…

ANORTOZIS – PARTIZAN 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Menig u 42, 0:2 Rikardo u 68. minutu. Stadion: GSP u Nikoziji. Gledalaca: 8.000. Sudija: Kjersgard (Danska)

ANORTOZIS: Lorija – Korea (od 50. Avram), Arajuri, Risvanis – Hušbauer (od 46. Busuladžić), Popović, Artimatas, Anderson (od 72. kalcas) – Hristodulopulos, Rusijas (od 46. Deletić), Varda (od 65. Kačarava).

PARTIZAN: Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović – Zdjelar, Šćekić – Marković (od 71. Holender), Natho (od 64. Jojić), Menig (od 64. Jović) – Rikardo (od 83. Terzić)

GRUPA B

Flora – Gent 0:1 (0:0)

(Lemajić 54)

Anortozis – Partizan 0:2 (0:1)

(Menig 42, Rikardo 68)

LIGA EVROPE Preokret Bajera, sedam golova u Sevilji, Dinamo pao u Zagrebu (VIDEO)

SKENER MAXBET SPORTA Zvezda ima doktora na terenu, Dragović je premija!