maxbet

FA KUP Arsenal završio posao protiv Bornmuta u prvih pola sata

,

STRELAC DRUGOG GOLA Edvard Nketija (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Arsenala obezbedili su plasman u osminu finala FA kupa. “Tobdžije” su u ponedeljak u 4. rundi nacionalnog kupa Engleske kao gosti savladali Bornmut sa 2:0 (2:1).

Kvota u MaxBetu na pobedu Liverpula protiv Vest Hema je 1.35.

Londonski klub je praktično sav posao završio u uvodnih pola sata, a nije ga omelo ni to što je igrao u kombinovanom sastavu. U junaka meča je izrastao 18-godišnji levi bek Bukajo Saka.

On je već u petom minutu doneo prednost Arsenalu. Lepo je pratio akciju, uključio se iz drugog plana i potom zatresao mrežu gotovo iz mrtvog ugla.

Saka je učestvovao i u akciji za 2:0. U 26. minutu je poslao centaršut koji je Edvard Nketija pretvorio u pogodak.

Bornmut je tek u 96. minutu stigao do počasnog pogotka. Postigao ga je 21-godišnji Sem Saridž.

Naredni rival Arsenala u FA kupu biće Portsmut. Termin odigravanja utakmice će naknadno biti poznat, ali će biti odigrana između 3. i 5. marta. “Tobdžije” će i na tom meču da budu gosti.