FA KUP “Plavci” prošli, ali se igrali sudbinom

,

Hadson Odoi u duelu sa Norvudom (Foto: Beta/AP)

Čelsi je očekivano prošao u polufinale FA Kupa, ali posle meča na Stamford Bridžu ostaje da lebdi pitanje: da li ga uopšte interesuje ovo takmičenje. Jer, imao je mnogo sreće protiv najslabijeg tima u Premijer ligi. “Plavci” su pobedili Šefild junajted 2:0 (1:0).

Na meču Lester – Mančester junajted, naša kladionica nudi kvotu 4.25 za igru 2-2.

Ekipa Tomasa Tuhela je povela u 24. minutu. Posle udarca Čilvela, vezista “oštrica” Norvud je nespetno reagovao i skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

I tu je Čelsi stao. Gost, već sasvim izvesno drugoligaš, podigao je glavu i u više navrata pretio u drugom poluvremenu. Prvo je Mekgoldrik bio neprecizan, da bi nepun minut kasnije Kepa Arizabalaga odlilčno odbranio udarac Mekburnija. Poslednju veliku šansu, u finišu, propustio je Bruster.

Kazna je stigla već u sledećem napadu. Precizno izvedenu kontru u gol je pretvorio Zijeh.

Za prolaz, uz nimalo prijatan utisak o igri favorita.