ATP

Federer “preživeo” i okršaj sa Mađarom

,

Rodžer Federer (Foto: Beta/AP)

Ne briljira u Melburnu, ali prolazi dalje. Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je pobedio Mađara Martina Fučoviča posle preokreta, sa 4:6, 6:1, 6:2, 6:2. Meč je trajao dva sata i 13 minuta.

Kvota u MaxBetuna pobedu Medvedeva protiv Vavrinke je 1.27.

Prvi set otvoren je izjednačenom igrom obojice tenisera, ali je Fučovič prvi stigao do brejka, što je bilo dovoljno da povede s 1:0 u setovima.

Potpuno drugačija slika viđena je u drugom setu. Švajcarac je uz brejk poveo s 3:0, da bi Mađar uspeo da dođe do samo jednog gema. Još jednom je Federer oduzeo servis svom rivalu i na kraju dobio set s 6:1.

U istom ritmu nastavio je Švajcarac i u trećem setu, te uz dva brejka poveo s 4:0. Do kraja seta prepustio je Fučoviču samo dva gema, te još jednom ubedljivo slavio. Igra mađarskog tenisera je znatno opala u odnosu na prvi set, pa je Federer i u četvrtom delu igre bio vrlo ubedljiv.

Uz dva brejka došao je do prilike da servira za pobedu, a potom i iskoristio treću meč loptu.

U sledećem kolu Federer će igrati protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena, koji je ranije danas eliminisao Italijana Fabija Fonjinija.