MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

FMP doveo poznato lice pred Kup Radivoja Koraća

Marko Radovanović (Foto: Starsport)

Ostalo je još šest dana do početka Kupa Radivoja Koraća. Ekipa iz Železnika uvek ima velike ambicije kada je to takmičenje u pitanju, a na startu ih čeka težak posao i utakmica sa Partizanom u četvrtfinalu. Na put za Niš će ići pojačani za dobro poznato ime ljubiteljima srpske košarke.

FMP je u svoje redove vratio košarkaša Marka Radovanovića koji je već u dva navrata nosio dres „pantera“.Upravo je u Železniku i počeo profesionalnu karijeru, kada je sa nepunih 18 godina i debitovao za seniorski tim na visokom nivou. Tu se profilisao kao pouzdani šuter sa pozicije četiri, nešto što je moderna košarka i tražila.

Usledio je prelazak u Cedevitu Olimpiju gde je nastavio sa nastupima u ABA ligi, ali i u Evrokupu dve sezone. Nažalost, teška povreda je okončala prerano njegovu sezonu 2022/23 i sledeće sezone je prešao u ekipu Krke.

Na Evropskom prvenstvu za kadete 2012 godine osvojio je bronzanu medalju, a dve godine kasnije na prvenstvu za igrače do 18 godina srebro.

Ovu sezonu započeo je u ekipi Slovana iz Bratislave gde je prosečno beležio 7,5 poena uz 5,4 skoka i dve asistencije.