
Fudbalska reprezentacija Srbije u subotu 11. oktobra igra izuzetno važan duel kvalifikacija za Mundijal. „Orlovi“ dočekuju Albaniju u duelu koji može direktno da odlučuje o tome ko će ići u baraž.
TURSKA: Trabzon – Kajzerispor (19.00), kvota na tip GG u kladionici Maxbet iznosi 1.78
Kako je u pitanju utakmicu visokog rizika, Fudbalski savez Srbije je objavio da neće biti ulaznica u slobodnoj prodaji. Odluka izvršnog odbora FSS-a je takva zbog bezbednosnih razloga, a u saradnji sa predstavnicima MUP-a i UEFA.
– U skladu sa procenom FIFA, uputstvima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, konsultacijama sa UEFA i pre svega lošim iskustvom sa prethodne utakmice koja je prekinuta 2014. godine, a naš tim zbog toga administrativnim putem ostao bez plasmana na veliko takmičenje, Odbor za hitna pitanja FSS doneo je odluku da za predstojeći duel između Srbije i Albanije koji se igra 11. oktobra na stadionu ‘Dubočica’ u Leskovcu, neće biti dostupnih ulaznica za prodaju„, stoji u saopšteju Fidbalskog saveza Srbije:
– Prisustvo na tribinama biće obezbeđeno raspodelom ulaznica fudbalskoj zajednici kroz distribuciju regionalnim savezima, klubovima, polaznicima škola fudbala i njihovoj roditeljskoj pratnji, stručnim i strukovnim fudbalskim organizacijama, zvaničnim sponzorima i gostima FSS, akreditovanim predstavnicima medija, kao i medicinskim i drugim ekipama neophodnim za realizaciju utakmice. Ulazak na stadion biće dozvoljen samo uz striktno personalizovane ulaznice i uvid u lični dokument (lična karta ili pasoš), kao i rigorozne bezbednosne provere na ulazima, u potpunosti usklađene sa najvišim standardima sigurnosti.

Podsetio je FSS na dešavanja iz oktobra 2014. godine, kada je zbog incidenta u Beogradu Srbija ostala bez učešća na Evropskom prvenstvu.
– Upravo iz tog razloga, Fudbalski savez Srbije, zajedno sa UEFA, FIFA i svim drugim nadležnim institucijama, preduzima sve neophodne mere kako bi se obezbedili maksimalna bezbednost i regularno održavanje utakmice. Podsetimo da je duel između Srbije i Albanije od strane svih nadležnih institucija – FIFA, MUP-a Republike Srbije i Fudbalskog saveza Srbije – proglašena za utakmicu najvišeg bezbednosnog rizika. Specijalno za ovu priliku, FIFA u Leskovac šalje čak dva oficira za bezbednost, a na tribinama neće biti gostujućih navijača, u skladu sa bezbednosnim smernicama i u cilju očuvanja reda i sigurnosti svih učesnika događaja.
Fudbalski savez Srbije apeluje na sve učesnike da svojim ponašanjem daju doprinos fer i sportskom ambijentu, kako bi reprezentacija Srbije imala uslove da na terenu ostvari najbolji mogući rezultat.


Neka i u buduce bude tako, neka ih svaku narednu utakmicu gledaju prijatelji fss.
Karte za ćacije…bravo.
Želim vam sve najgore.
Još jedan korak ka apsolutizmu nedodirljivog vladara: “Važne sportske dogadjaje u Srbiji od sada smeju da gledaju samo oni za koje mi ocenimo da su podobni.”
A ako su u pitanju razlozi u vezi bezbednosti, činjenica da se ista utakmica u Albaniji igrala na njihovom najvećem stadionu i sa kartama u slobodnoj prodaji, pokazuje da su albanski organizacioni i bezbednosni kapaciteti daleko veći i bolji od srpskih.
Izgleda da će biti ukinut i prenos utakmice. Samo ce objaviti da smo pobedili i biće organizovana proslava u Cacilendu. A u Severnoj Koreji muk….