
Fudbaleri Egipta i Južne Afrike plasirali su se u osminu finala Afričkog kupa nacija koji se održava u Maroku. Počeo je rasplet u takmičenju po grupama, a ovog popodneva su odigrani mečevi Grupe B.
Angola i Egipat su odigrali 0:0, dok je Južna Afrika savladala Zimbabve sa 3:2 (1:1). Južna Afrika je povela golom Čepanga Moremija u sedmom minutu iz penala, ali je izjednačio Tavanda Masvanhise u 19.
Južnoafrikanci su opet poveli u 50. minutu kada je strelac bio Lajl Foster. Fudbaleri Zimbabvea se nisu predavali i izjednačili su u 73. minutu kada je Obri Modiba postigao autogol. Pobedu Južnoj Africi je doneo Osvin Apolis u 82. minutu sa bele tačke.
Egiptu je bod bio dovoljan da osigura prvo mesto u grupi. Imali su „faraoni“ terensku inicijativu, ali samo dva šuta u gol. Angola je bila opasnija sa četiri šuta u gol.
Takmičenje je završeno za Zimbabve, dok Angola čeka rasplet i nada se da će da bude među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
GRUPA B
Angola – Egipat 0:0
Zimbabve – Južna Afrika 2:3 (1:1)
(Masvanhise 19, Modiba 73 autogol – Moremi 7 penal, Foster 50, Apolis 82 penal)


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.