MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Spektakl u severnom Londonu: Totenhem i Mančester bili nadomak pobede, na kraju remi (VIDEO)

Matijs de Liht i Rišarlison u duelu (Foto: Beta/AP Photo/Ian Walton)

Ako je suditi po prvoj utakmici, onda nas u 11. kolu Premijer lčige čeka dosta uzbuđenja. Totenhem i Mančester junajted su odigrali u severnom Londonu 2:2 (0:1).

Bila je to veoma važna utakmica za oba tima, jer bi se pobednik popeo na drugo mesto na tabeli, barem dok se ne odigraju ostali mečevi. Veći deo utakmice nije slutio na to da će da budu postignuta četiri gola.

Poveli su gosti iz Mančestera u 32. minutu pošto je Brajan Mbeumo glavom poslao loptu u mrežu. Vođstvo je trajalo do 84. minuta kada je francuski napadač Matijs Tel šutirao iz okreta i pogodio mrežu.

Potpuni preokret je usledio u prvom minutu nadoknade. Vilson Odober je sa 18 metara šutirao ka golu, Rišarlison ju je zakačio loptu glavom i savladao golmana Sena Lanensa.

Proključao je stadion, slavili su domaći navijači, ali ne dugo. U šestom minutu nadoknade Matijs de Liht je posle kornera glavom pogodio mrežu i postavio konačnih 2:2. Tako su jedni i drugi ostali bez drugog mesta na tabeli.

PREMIJER LIGA, 11. KOLO

Subota

Totenhem – Mančester junajted 2:2 (0:1)

(Tel 84, Rišarlison 90+1 – Mbeumo 32, De Liht 90+6)

16:00 Everton – Fulam

16:00 Vest Hem – Barnli

18:30 Sanderlend – Arsenal

21:00  Čelsi – Vulverhempton

Nedelja

15:00 Aston Vila – Bornmut

15:00 Brentford – Njukasl

15:00 Kristal Palas – Brajton

15:00 Notingem Forest – Lids

17:30 Mančester siti – Liverpul

Standings provided by Sofascore