Tmurni oblaci na severu Bačke. Po ispadanju u elitnog ranga Tekstilac se muči i u prvoligaškom društvu. Posle sedam kola ekipa iz Odžaka je na pretposlednjem mestu i jedina je u ligi bez trijumfa na domaćem terenu.
U finišu prelaznog roka čelnici kluba čine sve kako bi dodatno pojačali igrački kadar. Tako je ove srede plavo-belu opremu zadužio Irfan Zulfić, kome je ovo čak četvrti mandat u Tekstilcu.
Vezni fudbaler rođen u Sarajevu pre 28 godina, bio je igrač ekipe iz Odžaka tokom prethodne dve sezone, ali oba puta na pozajmici iz IMT-a. Ovoga puta potpisao je dvogodišnji ugovor. Zulfić je karijeru je počeo da gradi u Dinamu iz Pančeva, igrao je još za Mladost iz Omoljice i Borac iz Sakula, pre nego što je 2022. došao u Tekstilac.

Godinu dana kasnije prešao je u IMT, za koji je odigrao 42 utakmice, postigao je dva gola i zabeležio tri asistencije. U aktuelnoj sezoni Superlige upisao je tri nastupa, ali sa prilično skromnom minutažom. S obzirom da su „traktoristi“ prethodnih dana bili veoma aktivni na tržištu, dogovoreno je da se Zulfić ponovo vrati u Tekstilac.
Ekipa iz Odžaka u prvih sedam kola osvojila je samo pet bodova. U narednoj rundi prvenstva pokušaće da dođe do prve pobede na domaćem terenu, a rival je Smederevo.