FUDBALSKI JUNAK DANA Dete je Zvezde, odbranama protiv Partizana se preporučio za povratak (VIDEO)

,

Miloš Gordić (Foto: Starsport)

Partizan je očekivano, doduše znatno teže nego što se očekivalo, slavio u Šapcu, posle preokreta. Osim Branislava Kneževića koji je ranim golom šokirao crno-bele, goste je najviše namučio Miloš Gordić.

Japan: Na meču Jokohama – Sendai, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 3-5.

Mladi golman, koji je pre tek nešto više od mesec dana proslavio 21. tođendan, bio je tokom većeg dela meča poslednja i nesavladiva prepreka za izabranike Aleksandra Stanojevića. Pogled na brojke kazuje da je samo u prvom poluvremenu imao 10 odbrana, a do kraja meča – 13.

Kratka analiza odbrana kazuje da je samo u prvih 45 minuta “skinuo” šest zicera. Tri puta je bio uspešniji od mladog Štulića, nisu uspevali da ga savladaju Marković i Asano, sve dok Japanac nije iskoristio priliku koja se ne promašuje u 43. minutu.

Gordić je, čini se, u duelu sa crno-belima imao i veliki lični motiv. Jer, momak rođen 5. marta 2000. u Beogradu je dete Crvene zvezde. Prošao je sve mlađe kategorije kluba iz Ljutice Bogdana, pre nego što je u januaru prošle godine pozajmljen Mačvi, čiji gol je do sada branio na 32 utakmice i primio 61 gol. Na šest utakmica je mrežu sačuvao netaknutom.

Mačva će uskoro da napusti najviši rang srpskog fudbala, a Gordić se sa pozajmice vraća u Crvenu zvezdu. Da li i za trajno, to je već pitanje za Zvezdinu struku.