
Godine prolaze, a ljudi ne postaju mlađi. Bio je Ilkaj Gundogan izuzetno važan šraf u svakom timu za koji je nastupao, ali sada je došlo vreme da smanji intenzitet.
Nije krio Pep Gvardiola koliko mu je Nemac turskog porekla bio bitan u sezoni kada je poneo titulu šampiona Evrope. Usledio je odlazak u Barselonu, pa povratak u Siti, ali je bilo jasno da mesta za 35-godišnjaka više nema.
To je rezultovalo Gundoganovim transferom u Galatasaraj. Klub iz prestonice nije morao da plati obeštećenje, ali će za dve godine morati da isplati 9.000.000 evra (4.500.000 po sezoni) na račun nekadašenjeg kapitena nemačke reprezentacije.
OFFICIAL: Galatasaray have signed midfielder Ilkay Gundogan for free from Manchester City on a two-year contract. pic.twitter.com/KdHW7dF9Ug
— Transfer News Central (@TransferNewsCen) September 2, 2025
– Dragi Građani, želim da budem iskren sa vama. Razlog mog odlaska je jednostavan: Želim da igram fudbal što je češće moguće, zato što je to ono što najviše volim. Uskoro punim 35 godina, ali se i dalje osećam veoma zdravo i verujem da mogu da nastupam na visokom nivou u klubu koji igra Ligu šampiona. Ne samo to, imam mogućnost da se pridružim mom omiljenom klubu iz detinjstva i državi koja mi toliko znači.
Dear Cityzens, I want to be honest with you… the reason why I’m leaving is very simple: I still want to play football as often as possible, because that’s what I love the most. I’ll turn 35 soon, but I still feel very fit and I truly believe I can continue to perform at a high… pic.twitter.com/e4ZeevWQK1
— Ilkay Gündogan (@IlkayGuendogan) September 2, 2025
Mančester siti želi novi početak, nešto što ja mogu potpuno da razumem i poštujem. Nikada neće zaboraviti šta je ovaj veliki klub uradio za mene tokom svih ovih godina. Proveo sam fantastično vreme ovde i bilo je izuzetno uspešno. Klub i grad Mančester će uvek imati posebno mesto u mom srcu. Želim da se zahvalim zaigračima, čelnicima i svima koji su radili iza kulisa, svakom navijaču i naravno Pepu, koji je omogućio sve te magične stvari. Napuštam Siti u sjajnom raspoloženju – Hvala vam u ime čitave moje porodice – napisao je Gundogan u oproštajnoj poruci Građanima.
Podsetimo, Gundogan je počeo karijeru u Nirnbergu, posle čega je nastupao za Borusiju Dortmund, Barselonu i Mančester siti.
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.