Galatasaraju Kup Turske

,

Badu Ndiaje, igrač Galatasaraja (Foto: Beta/AP)

Galatasaraj je osvojio Kup Turske. U finalu odigranom u Sivasu, klub iz Istanbula pobedio je Ahisar – 3:1 (0:0).

Na meču MLS lige Hjuston – Portland, naša kladionica nudi kvotu 1.70 za pobedu domaćina.

Do prednosti je prvi stigao Ahisar, golom Manua u 56. minutu. Samo devet minuta kasnije dosuđen je penal za Galatasaraj, ali Ndiaje nije uspeo da sa bele tačke savlada golmana Ozturka.

Ahisar je u 78. minutu ostao sa igračem manje, isključen je Lopez, a sa penala je Gumuš izjednačio. Pobeda je osigurana u samom finišu. Najpre je Feguli u 88. minutu iz drugog pokušaja pogodio za 2:1. Konačan rezultat postavio je Dianj u četvrtom minutu nadoknade.

Galatasaraj ima priliku da osvoji i duplu krunu. Za nedelju je zakazan superderbi turskog šampiona između “Galate” i Bašakšehira. Pobednik ide na tron!