GLUP NAČIN DA OSTANEŠ BEZ EVROPE Promašili penal u 92. minutu, pa ga skrivili u sledećem napadu (VIDEO)

,

Ko je pratio, mogao je da se uveri da se u Poljskoj igra veoma kvalitetan fudbal. Izuzetno uzbudljiv i zanimljiv meč odigrali su u subotu Lehija i Pjast u Gdanjsku. Igrala su dva kluba koji se bore za plasman u Ligu konferencija sledeće sezone i podelili su bodove – 2:2 (0:1).

EKSTRAKLASA: Kvota u MaxBetu na trijumf Visle protiv Varte je 2.00.

Pjast je bio veoma blizu pobede. Golovima Stečika i Sokolovskog je vodio sa 2:0, a uz to je pogodio i jednu stativu. Doduše, Lehija je uzvratila sa stativom i prečkom, no rezultat 2:0 je stajao sve do 87. minuta.

Tada je Zvolinski uz dosta sreće uspeo da prepolovi zaostatak. Ipak, tim Žarka Udovičića je u 90. minutu skrivio penal i činilo se da će Evrope vredni bodovi da idu put Gljivica.

Jodlovic je namestio loptu na belu tačku u 92. minutu, ali je jedanaesterac izveo užasno. Šutirao je slabo, po sred gola i golman domaćeg tima je uspeo da odbrani.

Već u sledećem napadu gosti su napravili faul u svom šesnaestercu, pa je Lehija bila ta koja je imala bod u svojim rukama. Pašao je bio mnogo sigurniji od Jodloveca, pogodio je mrežu i izjednačio na 2:2.

Posle ovog remija obe ekipe su ostale sa znatno manjim šansama da stignu Rakov, koji zauzima treću poziciju na tabeli Ekstraklase, pet kola pre kraja šampionata. Međutim, još uvek postoji nada fudbalera Pjasta i Lehije da će i četvrta pozicija da vodi u Evropu. Za to je neophodno da 2. maja Rakov savlada Arku u finalu Kupa Poljske.