REPREZENTACIJE

GOLD KUP Borjan poklonio gol Haitiju, Kanada vodila 2:0 pa ispala (VIDEO)

,

Bazile vara Borjana sa penala (Foto: Beta/AP)

Golman Crvene zvezde Milan Borjan ipak će da stigne na početak kvalifikacija za Ligu šampiona. Sa selekcijom Kanade, on je ispao u četvrtfinalu Gold Kupa, iako je njegov tim protiv Haitija do 5o. minuta imao ubedljivu prednost, ali i “najopasniji rezultat u fudbalu”. Posle velikog preokreta Haićani su slavili 3:2 (0:2).

Naša kladionica nudi kvotu 3.05 za pobedu Jamajke u meču protiv Paname.

Senzaciji je umovao i sam Borjan. Početkom drugog poluvremena, saigrač mu je vratio sporiju i nešto kraću loptu. Međutim, Srbin na golu Kanade je katastrofalno reagovao i poklonio gol Haićanima. Potpuni potop je usledio nešto kasnije, u razmaku od pet minuta. Bazole je bio siguran sa penala, a potom se Gerije sjajno snašao na ivici peterca, prevario i Borjana i lako pogodio praznu mrežu.

Meksiko, prvi favorit takmičenja u SAD, posle penal trilera i šest serija udaraca sa bele tačke, uspeo je da prođe u polufinale. Posle 120 minuta fudbala, meč sa Kostarikom završen je 1:1 (1:0). Tokom produžetaka, izglednije šanse imala je Kostarika, ali je sjajan na golu “sombrerosa” bio Giljermo Očoa. Meksički golman odbranio je i penal kojim je njegov tim izborio duel sa Haitijem. Preostala dva četvrtfinalna para su Jamajka – Panama i SAD – Kurasao.