Golman častio, Dižon ostao prvoligaš! (VIDEO)

,

Užasna greška golmana koštala je Lans povratka u Ligu 1. Pobedom u revanš meču baraža 3:1 (1:1), posle 1:1 u prvom duelu, Dižon je sačuvao status člana francuske elite.

Na meču švedske druge lige Osters – Brage, naša kladionica nudi kvotu 2.95 za igru 1-1.

Domaćin je poveo u 28. minutu golom Slitija. Međutim, fudbaler Lansa Duvern je pogotkom u 39. minutu vratio sve na početak.

Oba rivala su vrlo oprezno ušla u drugo poluvreme, a trenutak odluke se desio kada je malo ko to očekivao. Čuvar mreže Lansa Vašo mogao je s loptom da učini šta želi. Ipak, dozvolio je da mu je Kaba oduzme, doda potpuno samo Saidu koji je u 70. minutu lako pogodio praznu mrežu. Tačku na meč stavio je Sliti u prvom minutu nadoknade.

Dižon je na taj način uspeo da iz trilera izađe kao prvoligaš. Podsećanja radi, taj klub je sjajno počeo sezonu i posle tri uvodna kola imao devet bodova. Za baraž se izborio tek dramatičnom pobedom (2:1) u poslednjem kolu protiv Tuluza.