NEMAČKA

IZNENAĐENJE NA STARTU BUNDESLIGE Grujić dao gol Bajernu, pa napravio glupost (VIDEO)

Zeljko Mutavdzic

,

Iznenađenje u Minhenu na startu Bundeslige? Šampion Bajern na “Alijanc areni” je osvojio samo bod – 2:2 protiv Herte u prvom meču nove sezone u nemačkoj eliti. U centru pažnje bio je Marko Grujić, vezista Berlinaca.

Kvota na 4+ na meču Borusije iz Dortmunda i Augzburga je 2.10. Meč se igra u subotu od 15.30.

Bajern je poveo golom poljskog napadača Roberta Levandovskog u 24. minutu. Činilo se da će četa Nika Kovača lako da stigne do tri boda na premijeri, ali za samo dva minuta u prvom poluvremenu Herta je preokrenula rezultat. Strelac vodećeg pogotka za tim iz Berlina bio je Marko Grujić. Nekadašnji srpski reprezentativac je dobio odličnu loptu od Vedada Ibiševića, izašao je sam ispred Manuela Nojera, a onda ga rutinski obišao, za muk na “Alijanc areni”, za 1:2.

Srbin je postigao pogodak u 38. minutu. Pre toga je mrežu šampiona Nemačke zatresao iskusni napadač Vedad Ibišević, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, u 36. minutu.

Herta je vodila do 60. minutu, kada je Levandovski iz penala izjednačio. Krivac za najstrožu kaznu bio je naš Marko Grujić. On je bez lopte nepotrebno odgurnuo Levandovskog, a Poljak je to iskoristio, bacio se kao pokošen. Glavni sudija to nije video, utakmica se nastavila, ali posle pola minuta utakmica je prekinuta. VAR je odlučio – jedanaesterac. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je dobio i žuti karton.

Ipak, do kraja susreta, gosti iz prestonice Nemačke su odeleli naletima Bavaraca i osvojili veliki bod. Marko Grujić i ovu sezonu, kao i prethodnu, igra na pozajmici iz Liverpula u redovima ekipe iz prestonice.