GORI HAIFA Zvezdin dželat razvalio Juventus za poluvreme! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Acili proslavlja gol pored šokiranih fudbalera Juventusa (Foto: FK Makabi Haifa)

Posle tri poraza Makabi je pokazao zube! Zvezdin dželat je pred krcatim tribinama u Haifi nadigrao Juventus, slavio rezultatom 2:0 i gurnuo ekipu naših reprezentativaca Vlahovića i Kostića u još veću dubiozu. Do te mere da “staroj dami” sada plasman u nokaut fazu Lige šampiona izgleda maltene kao nemoguća misija!

Na meču Milan – Čelsi, naša kladionica nudi kvotu 2.45 za igru GG3+.

Napadao je Makabi od prvog minuta, pritisak je bio sve jači, a šanse su se ređale. Jedna od njih je pretvorena i u pogodak u 7. minutu kada je Pjer Korno centrirao i pronašao Omera Acilija koji je više leđima nego glavom zahvatio loptu, u skoku bio bolji od protivnika i pogodio donji desni ugao.

Isti igrač je u 42. minutu, nakon ubitačne kontre, dobio na desnoj strani kaznenog prostora loptu od napadača Pieroa, a onda preciznim i dovoljno jakim udarcem naciljao gornji desni ugao i ponovo savladao Ščesnog koji je u oba navrata umalo sprečio promenu rezultata.

U dva navrata se gledao VAR, ali u oba slučaja Izraelci su oostali bez penala. Imao je Makabi prilika i za ubedljiviju prednost posle prvih 45 minuta, tako da može da se kaže da je Juventus još dobro prošao u tom delu meča.

Srpski napadač Dušan Vlahović je u 45. minutu imao priliku da smanji prednost, tukao je glavom uz desnu stativu, ali je golman Koen otklonio opasnost. Minut kasnije promašio je i Milik i to je sve od “stare dame” štoo je viđeno u prvom delu meča. Na svu muku, Anhel Di Marija je morao da izađe iz igre već u 24. minutu nakon što mu je “otišla” zadnja loža.

U drugom poluvremenu u dresu Juvea zaigrao je i Kostić, a prvu šansu Italijani su imali u 54. minutu kada je neprecizan bio Ruđani. U 67- minutu Kvadrado je pao u šesnaestercu, gledao se VAR, ali nije bilo penala ni za Juventus. Mnogo bolje je “stara dama” igrala u nastavku meča, pokušavali su gosti na sve načine da smanje rezultat i vrate se u meč, ali je Makabi uspešno odolevao.

Na kraju, ostalo je 2:0 za Makabi, a Juventus je nastavio crnu seriju. Da li će trener Alegri preživeti i ovaj poraz kojim je i te kako ugrožen plasman Juvea u nokaut fazu, znaće se već u sredu.

GRUPA H, 4. kolo

Makabi Haifa – Juventus 2:0 (2:0)

(Acili 7, 42)

21.00 PSŽ – Benfika

Standings provided by Sofascore

PA ŠTA AKO SU NEMCI? Partizan ima kvartet o kojem Keln može samo da sanja! Brojke sve govore…

BRUTALNA STATISTIKA Ivanić je u ovoj kategoriji treći na svetu! Mesi i Nejmar mu gledaju u leđa! (FOTO)