Ostali sportovi

Gosti se slade u finalu Istoka: Tampa opet osvojila prestonicu

Zeljko Mutavdzic

,

U finalu Istočne konferencije najbolje hokejaške lige na svetu gosti se slade. Četiri meča – četiri puta domaći led nije bio presudan faktor. Tampa Bej je pobedio Vašington u četvrtom duelu – 4:2 i izjednačio 2:2 u seriji (igra se na četiri dobijene).

Orlov je već u petom minutu doveo Kepitalse u vođstvo, ali su gosti sa Floride pogocima Džonsona i Stamkosa preokrenuli rezultat. Kuznjecov je u drugoj trećini izjednačio, ali je novo vođstvo Tampi doneo Kilorn na osam minuta pre kraja. U finišu, Ovečkin i drugovi su odigrali na sve ili ništa, izvukli su i golmana, igrali sa igračem više, ali nisu uspeli da postignu gol za izjednačenje, a konačnih 2:4 delo Sirelija dve sekunde pre kraja. Sada se serija seli u Tampu.

U finalu Zapada, Las Vegas vodi 2:1 protiv Vinipega.