MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Grci savladali Litvaniju i plasirali se u polufinale! Sledi spektakl s Turskom

Tajler Dorsi (Foto: Beta/AP Photo/Sergei Grits

Košarkaška reprezentacija Grčke plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva! „Heleni“ su u Rigi u četvrtfinalu pobedili Litvaniju sa 87:76 (24:19, 20:19, 20:14, 23:24).


KVALIFIKACIJE ZA SP: Ekvador – Argentina (01:00), a kvota naše kladionice na “dvojku” je 2.75.


Grčku je do pobede predvodio Janis Adetokunbo sa 29 poena, a pratili su ga Vasilis Toliopulos sa 17 i Kostas Slukas sa 11 poena.

Kod Litvanije bolji od ostalih bio je Jonas Valančijunas sa 24 poena i 15 skokova. U polufinalu Grčka će igrati protiv Turske.

Jesu Litvanci na startu napravili sjajnu seriju od 7:0 na krilima Valačijunasa, ali se kasnije upalila mašina „Helena“. Razigrao se Janis Adetokunbo, ali je  vrlo važnu ulogu imao i njegov mlađi brat – Kostas. Udario je nekoliko rampi i plašio Litvance kada bi probili u reket, što je bilo vrlo važno za razvoj događaja u nastavku.

Do kraja prve četvrtine Grci su otišli na dvocifrenu prednost, pa malo strepeli rezultatski, a onda se odlepili taman na vreme da ova utakmica nema dramatičnu završnicu. Litvanci su uspeli da u poslednji minut uđu sa jednocifrenim zaostatkom uđu u poslednji minut, ali Grci su rutinski završili posao.