Grujićev Porto jedva “preživeo” u Kupu Portugalije

,

Marko Grujić (Foto: Starsport)

Fudbaleri Porta su uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Portugalije, tako što su u utorak kao gosti savladali Nacional posle produžetaka sa 4:2 (2:2, 1:1).

KUP PORTUGALIJE: Kvota u MaxBetu na trijumf Brage protiv Torenzea je 1.20.

Rano su “zmajevi” stigli do vođstva, u 22. minutu golom Luisa Dijaza, ali je Nacional brzo izjednačio. Strelac je tri minuta kasnije bio Ročez.

Domaćin je u nastavku uspeo i da povede, golom Riaskosa na asistenciju Gora u 62. minutu. Međutim, posle tri minuta Koreja dobija drugi žuti karton, pa Nacional ostaje sa igračem manje i polako kreću problemi.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je bio starter za Porto, ali je njegov trener procenio da mu treba ofanzivniji igrač na terenu posle isključenja Koreje. Poslao je u 71. minutu Otavija u igru umesto Grujića.

Izmene, a bilo ih je u međuvremenu još četiri, su dale rezultat, pa je Porto u 88. minutu preko Evanilsona stigao do izjednačenja i produžetaka. Tamo su “zmajevi” bili odmorniji i golovima Serđa Oliveire i Taremija su stigli do pobede sa 4:2. U poslednjem minutu je luksemburški napadač Vinsent Til promašio penal, kojim bi Nacional samo ublažio poraz.

Za sada su prolaz u četvrtfinale pored Porta izborili i Santa Klara, Eštoril i Maritimo.