Fudbal

GRUPA “A” Nikolićeva Lokomotiva dobro preznojila šampiona Evrope, Kimih fenomenalnim golom Bavarcima doneo bodove (VIDEO)

,

Manuel Nojer je spasio Bajern (Foto: Beta/AP)

U prvom meču drugog kola “A” grupe Lige šampiona Bajern iz Minhena je kao gost pobedio Lokomotivu iz Moskve 2:1 (1:0). Dobro je četa našeg trenera Marka Nikolića preznojila Bavarce.

Na meču Atalanta – Ajaks, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 4-6.

Da li su “železničari” zaslužili bod? Jesu! Ali, realno Bajern je znao da iskoristi svoje šanse, što se za fudbalere Lokomotive ne može reći…

Šampion Evrope je zapretio već u 4. minutu kada je posle kornera Levandovski šutirao glavom pored gola. U 13. minutu smo videli akciju iz fudbalskih udžbenika, bila je to duga lopta u kazneni prostor Lokomotive sa desne strane, Pavar je iz prve vratio na peterac, a Gorecka je glavom zatresao mrežu Giljermea. Do kraja prvog dela igre Koman je imao šansu, ali je Francuz bio neprecizan.

Zbog povrede Vedrana Ćorluke, Marko Nikolić je na teren uveo debitanta, našeg internacionalca Slobodana Rajkovića. Lokomotiva je prvi put opasno zapretila u 68. minutu kada je pokušao Ignatjev, ali je Nojer bio na mestu.

Domaćin je razgalio navijače na RZD areni u 70. minutu kada je Ze Luis ubacio loptu, a Mirančuk pogodio za 1:1. Ali, radost Rusa trajala je svega devet minuta, Martinez je dodao loptu do Kimiha, ovaj je sam sebi nabacio na volej, a onda “bum” u donji levi ugao gola.