GRUPA A Tadić u Glazgovu overio Ligu Evrope, Liverpul u finišu slomio Napolitance (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Berghuis proslavlja prvi gol za Ajaks pored skamenjenih navijača rendžersa (Foto: FK Ajaks)

Liverpul je naneo prvi poraz Napoliju u Ligi šampiona – 2:0, izjednačio se bodovno sa rivalom, ali zbog lošijeg međusobnog skora Italijani su završili kao prvi u grupi. Sa druge strane, Dušan tadić je sa svojim Ajaksom u Glazgovu protiv Rendžersa overio nastavak evropske sezone u Ligi Evrope.

Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Oklahoma – Orlando biti ubačeno više od 216 poena.

I Liverpul i Ajaks su svoje rivale ubedljivo dobili u prvom mečevima, pa su čuda izostala, a pogotovo se to odnosi na meč u Glazgovu. odmah su Holanđani stavili do znanja Škotima da o nekakvoj ubedljivoj pobedi ne mogu ni da razmišljaju, jer je već u 4. minutu Berghuis doveo “kopljanike” u vođstvo. Prednost je povećao Kudus u 29. minutu i to je bio rezultat koji se nije menjao sve do poslednjih pet minuta utakmice.

U 86. minutu dosuđen je penal za Rendžers koji je Tavernije realizovao i smanjio na 1:2, ali je svaku nadu domaćinima da bi mogli da izbegnu poraz i koliko-toliko časno se oproste od Evrope “ubio” Konseisao tri minuta kasnije kada je postavio konačan rezultat. Pomenimo da je Ajaks postigao još jedan gol, učinio je to Kudus u 56. minutu, ali je taj pogodak poništio VAR zbog ofsajda.

Na Enfildu je počelo velikom šansom Džonsa u 5. minutu ali se napoli ipak odbranio, da bi do odlaska na odmor još samo Tiago bio blizu da dovede redse u vođstvo.

U nastavku, u 54. minutu Ostigard trese mrežu napolija, ali se oglasio VAR. Posle minut-dva konsultacija i većanja, gol je poništen zbog ofsajda. Svoju prvu šansu na utakmici u 81. minutu Salah nije iskoristio, ali zato drugu, pet minuta kasnije, jeste i Liverpul je krunisao ipak nešto bolju igro od Napolitanaca. Sudija je produžio meč za 7 minuta, a Nunjez je u osmom minutu nadoknade postigao drugi gol za Liverpul. Ponovo se aktivirao VAR, ali ovog puta gol je bio tregularan, za konačnih 2:0.