GRUPA B Barsa iskalila bes u Londonu, Inter opet “okrenuo” (VIDEO)

Zeljko Mutavdzic

,

Opet briljirao: LIonel Mesi (Foto: Beta/AP)

Barselona i Inter blizu su osmine finala Lige šampiona. Posle dva kola, Katalonci i “nero-azuri” imaju stopostotni učinak. U derbiju večeri, Mesi i drugovi iskalili su bes za posrtanja u Primeri protiv Totenhema na Vembliju  – 4:2 (2:0). Brazilac Kutinjo je u 92. sekundi doveo Barsu u vođstvo. Bio je to najbrži gol Barselona na gostovanjima u Ligi šampiona, a drugi u istoriji evro elite. Do poluvremena, Hrvat Rakitić je povećao prednost.

U nastavku, trgli su se “pevci”. Prvo je Kejn smajio, ali je odmah u sledećem napadu Lionel Mesi vratio dva gola viška. Lamela je opet uneo neizvesnost, ali je u poslednjim trenucima susreta sve dileme rešio je Mesi, drugim pogotkom na meču.

GRUPA B

TOTENHEM – BARSELONA  2:4 (0:2)

(Kejn 52, Lamela 66 – Kurtinjo 2, Rakitić 28, Mesi 56, 90)

London: Stadion: Vembli. Sudija: Cvajer (Nemačka)

TOTENHEM: Loris, Tripije, Aldervereld, Sančez, Dejvis, Vanijama (od 57. Dajer), Vinks, Lamela (od 79. Ljorente), Lukas, Kejn, Son (od 66. Sisoko).

BARSELONA: Ter Štegen, Samedo, Pike, Lengle, Alba, Artur (od 87. Vidal), Buskets (od 90+1. Vermalen), Rakitić, Suarez, Mesi, Kutinjo (od 83. Rafinja).

Inter je slavio u Ajndhovenu protiv holandskog šampiona, PSV – 2:1 (1:1). Kao na premijeri protiv Totenhema, četa Lučana Spaletija je gubila. Domaćin je poveo pogotkom Rosario. U finišu prvog poluvremena izjednačio je Radža Naingolan, da bi nova tri boda milanskog tima doneo prvi strelac, Argentinac, Mauro Ikardi u 60. minutu.

PSV – INTER 1:2 (1:1)