GRUPA B Briž bezbrižni lider, Belgijancima se poklonio i Atletiko! Porto srušio Nemce u finišu (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Duel iz meča Klub Briž - Atletiko Madrid (Foto: FK Atletiko Madrid)

Klub Briž je nastavjo da blista u Ligi šampiona! Posle Porta i Leverkuzena pred belgijancima je kapitulaciju potpisao i madridski Atletiko, koji se kući vraća pognutih glava – 2:0 za iznenađujućeg, ali ubedljivog lidera B Grupe Lige šampiona!

Na meču Čelsi – Milan, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 2-3.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 14. minutu kada su belgijanci tražili penal, ali ga nisu dobili, da bi prvu šansu na utakmici imali izabranici Čola Simeonea u 26. minutu, međutim, Morata nije bio precizan.

A onda u 36. minutu lepa akcija koju je počeo Jutgla, koji je bio u ulozi asistenta, a strelac vodećeg gola za Klub Briž bio je Sova – 1:0. Do odlaska na odmor nije se desilo više ništa vredno pomena.

U nastavku, Madriđani su pokušavali da stignu do izjednačenja, ali nisu imali pravu šansu, da bi u 62. minutu usledio novi šok za njih – Briž je duplirao prednost! Strelac je bio asistent kod prvog pogotka, Feran Jutgla.

Šansu da se vrati u meč Atletiko je imao u 77. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za Špance! Loptu je uzeo Grizman, ali jedino što je uspeo da pogodi bila je prečka, pa je ostalo velikmih 2:0 za šampiona Belgije, koji je sada prvi sa svih 9 bodova na kontu, dok sve tri preostale ekipe imaju po 3 boda!

Svašta je viđeno u prvom poluvremenu meča u Portu – dva poništena gola i promašeni jedanaesterac za goste. Već u 16. minutu Hadson Odoi zatresao je mrežu Porta, ali radost fudbalera iz leverkuzena prekinuo je VAR, koji se oglasio. Posle konsultacija, odluka je bila da gola nema, jer mu je prethodio faul!

Uzbuđenja i u finišu prvog dela. najpre u 42. minutu Taremi trese mrežu nemaca, ali ponovo se oglasio VAR. Ni ovaj gol nije priznat, jer mu je prethodilo igranje rukom igrača Porta. A onda u poslednjim trenucima – penal za goste! Loptu je na belu tačku namestio Šik, ali je kao pobednik iz ovog dvoboja izašao golman Porta Dijego Košta i ostalo je 0:0.

Odluka je na stadionu “Dragao” pala u 70. minutu. Odlična asistencija Taremija koju na najbolji mogući način koristi Zaidu i Porto je stigao do 1:0, a tri minuta pre kraja precizan je bio i Galeno za konačnih 2:0 i prva tri boda “zmajeva” u Grupi B Lige šampiona.

Standings provided by Sofascore

ROĐENDAN CRNO-BELIH Mijailović: I oni koji nisu sa nama naša su porodica, jer nemamo dva Partizana! Hvala Zvezdi na čestitkama! (FOTO + VIDEO)

GRUPA D Prvi trijumf Francuza! Sporting poveo u Marselju, pa primio četiri gola (VIDEO)