EP u fudbalu

GRUPA C: Ništa od istorijskog boda za Makedonce, Austriji tri boda uz gol Arnautovića (VIDEO)

,

Sjajna parada golmana Makedonije Stoleta Dimitrijevskog (Foto: Beta/AP)

Na startu “C” grupe na Evropskom prvenstvu u Bukureštu Austrija je sa 3:1 (1:1) pobedila Severnu Makedoniju. Komšije su dale istorijski prvi gol, ali nisu uspele da dođu do prvog boda na velikim takmičenjima.

Kopa Amerika: Na meču Brazil – Venecuela, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 1P2+.

Na kvalitet! Upravo je tako Austrija pobedila Severnu Makedoniju. Bio je potreban samo jedan dobar potez sjajnog Sabicera ili novog fudbalera Reala Alabe da odbrana južnih komšija padne. Pala je dva puta, pa je istorijski gol Pandeva “poništen”. Ipak, veteran u redovima Makedonije upisao se zlatnim slvoma u istoriju makedonskog fudbala.

Počelo je dosta oprezno sa obe strane, ni jedni, ni drugi nisu žurili i rizikovali. Prvih 17 minuta nismo videli ništa, a onda prvi šut i gol. Igrao se 18. minut kad je Sabicer ubacio dugu loptu u kazneni prostor, a Lajmer na drugoj stativi sjajno reagovao – 1:0. Austrija je povela iz prvog ozbiljnog napada.

Samo četiri minuta kasnije slična akcija Austrijanaca. Sabicer je ubacio loptu, visoki Kalajdžić je udario glavom, ali je Dimitrijevski sjajno intervenisao. U 28. minutu Severna Makedonija je izjednačila i postigla istorijski gol na velikim takmičenjima. Posle karambola pred kaznenim prostorom Austrije lopta je stigla do golmana Bahmana, učinilo nam se da je čuvar mreže Austrije uhvatio loptu, ali mu je Trajkovski izbio iz ruku, to je iskoristio Pandev i sve ostalo je postalo istorija – 1:1. Do kraja prvog dela utakice izdvojili smo još lakat Trajkovskog u lice Dragovića u 42. minutu, posle čega je fudbaler Crvene zvezde završio utakmicu.

Drugo poluvreme je bilo dosta sporije od prvog. Prvu pravu šansu videli smo u 63. minutu kad je pokušao Nikolov, ali je Bahman bio na mestu. Daleko izgledniju priliku imala je minut kasnije Austrija kada je Sabicer ponovo centriao, a Gregorič šutirao glavom u dalji ugao, a Dimitrijevski sjajno paradom zaustavio taj šut.

Austrija je do gola stigla u 78. minutu kada je Alaba sjajno centrirao, a Gregorič bio brži od čuvara Velkovskog i golmana Dimitrijevskog i pogodio – 2:1. Od tog trenutka je Austrija zatvorila utakmicu.

Delovalo je da će da ostane 2:1, a onda je tačku na utakmicu stavio Arnautović. U 90. minutu je Lajmer sjajno petom izbacio napadača poreklom iz Srbije u situaciju jedn na jedan sa golmanom, on je predriblao Dimitrijevskog i pogodio prazan gol – 3:1.

AUSTRIJA – MAKEDONIJA 2:1