Fudbal

GRUPA “C” Radonjić je bio preslab za Siti, Olimpijakos naokutiran na Dragau (VIDEO)

,

De Brujne je danas upisao jednu asistenciju (Foto: Beta/AP)

U “C” grupi Lige šampiona pobede su odnele ekipe Mančester sitija i Porta. “Građani” polako koračaju ka osmini finala elitnog takmičenja.

Dve početne pobede za Mančester siti u Ligi šampiona. Prvo je pao Porto prošle sedmice na Itihadu, a sada Marsej na Velodromu – 3:0. Bio je ovo lak posao za četu Pepa Gvardiole, jer se Marsej predao pre vremena i ovaj meč počeo sa “B” timom. Nemanja Radonjić koji uglavnom ulazi sa klupe je startovao, a ikona kluba Paje je bio na klupi.

“Građani” su poveli već u 18. minutu kada je grešku poslednje linije Marseja u dodavanju presekao De Brujne, iz prve je uposlio Toresa, a ovaj pogodio. Nemanja Radonjić je igrao do 78. minuta kada ga je zamenio Benedeto. Dva minuta ranije je Sterling sjajno spustio loptu glavom na peterac, a Gundogan je pogodio – 0:2. U 81. minutu je Mančester siti postavio konačnih 3:0 pogotkom Sterlinga na asistenciju De Brujnea.

Porto je rutinski na Dragau sa 2:0 pobedio Olimpijakos. “Zmajevi” su poveli u 11. minutu kada je Vieira iskoristio užasnu intervenciju odbrane šampiona Grčke. Olimpijakos je pokušao da dođe do izjednačenja, a najveću šansu propustio je naš Ranđelović u 52. minutu. Kazna je stigla u 85. minutu kada je posle centaršuta Marege, Oliveira pogodio za 2:0.