GRUPA D Ajaks ispustio pobedu u Bergamu, Liverpul u čudnom sastavu bolji od Danaca

,

Dušan Tadić pogađe iz penala (Foto: Beta/AP)

Ajaks je bio na pragu pobede u Bergamu. Imali su “kopljanici” igru i 2:0 na poluvremenu, ali je bod Atalanti doneo Duvan Zapata – 2:2 (0:2)!

Na meču Juventus – Barselona, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 2-3.

Gost je poveo iz penala, dosuđenog posle brutalnog starta Gosensa nad 19-godišnjim Traoreom. Levi bek Atalante je kung-fu potezom zakačio napadača Ajaksa, sudija Skomina je za svaki slulaj konsultovao VAR i pokazao na belu tačku. Vrlo siguran izvođač bio je Dušan Tadić.

Samo osam minuta kasnije, na semafor se upisao i Traore. Mladi fudbaler iz Burkine Faso je u padu, iz neposredne blizine ćušnuo loptu u gol, posle dobrog prodora Neresa.

U samo 15 minuta nastavka, Atalanta je izjednačila. Poznata kao ekipa koja često pravi preokrete, ekipa iz Bergama je ka podvigu krenula u 54. minutu. Strelac je bio Zapata posle odličnog centaršuta “Papua” Gomeza. Samo šest minuta kasnije, sjajni Kolumbijac je iskoristio dodavanje Pašalića i još jednom ostavio Onanu bespomoćnog -2:2!

Bilo je šansi na obe strane da rezultat bude promenjen. Samo dva čoveka su zaslužna što se to nije desilo – golmani Sportijelo i Onana.

U potpuno neobičnom sastavu, bez udarnog trozupca Firmino – Mane – Salah, Liverpul se dugo mučio da probije zid Mitjilanda. To je učinio tek u 55. minuta, kada je Aleksander-Arnold posle sjajne akcije ostavio Žotu pred praznim golom. Tačku na meč je u nadoknadi sa penala stavio Salah koji je zaigrao u poslednjih pola sata.