EP u fudbalu

GRUPA D: Englezi startovali pobedom, bleda Hrvatska na startu EP (VIDEO)

,

Sterling postiže gol za Engleze (Foto: Beta/AP)

Fudbalska reprezentacija Engleske startovala je pobedom na Evropskom prvenstvu, pošto je u Londonu na stadionu Vembli pobedila Hrvatsku 1:0. Kejn i drugari su već jednom nogom u nokaut fazi takmičenja.

Na meču Austrija – Severna Makedonija, naša kladionica nudi kvotu 4.70 za igru X-X.

Tradicija kaže da kada Englezi pobede na startu nekog velikog takmičenja stižu do samog kraja. Hrvatska je pala pred četom Gereta Sautgejta koja je pokazala da se radi o izuzetno kvalitetnom sastavu, iako sama utakmica nije bila bog zna šta lepa i atraktivna za gledanje. Na kraju 1:0 za “gordi albion”, ali idemo redom…

Englezi su krenuli furijozno, već u 5. minutu je Foden pogodio stativu. Samo četiri minuta kasnije pokušao je sa distance Filips, ali je Livaković bio na mestu. “Grodi albione” je napadao, imao je više loptu u nogama, ali nije mogao do gola. Prvi deo igre završen je 0:0.

Drugo poluvreme udarcem su otvorili Hrvati. Pokušao je Modrić sa distance u 55. minutu, ali je Pikford lako intervenisao. Englezi su iz ničega u drugom poluvremenu došli do vođstva. Igrao se 57. minut kada je sjajni Filips ugledao samog u sred kaznenog prostora Sterlinga, uputio mu loptu, a ovaj rutinski matirao Livakovića – 1:0.

Englezi su svega četiri minuta kasnije mogli do novog gola. Pukla je kontra po levom boku, lopta je upućena na drugu stativu, ali je Kejn bio neprecizan. “Kockasti” su do nove šanse stigli u 66. minutu, šutirali su Modrić i Rebić, ali su obojica bili neprecizni. Pokušao je selektor Hrvatske Zlatko Dalić ubacivanjem još jednog napadača Petkovića, ali to nije donelo rezultat. Na kraju pobeda Engleske od minimalnih 1:0.

ENGLESKA – HRVATSKA 1:0 (0:0)