GRUPA D Veliko iznenađenje na Enfildu i poraz Liverpula, Tadić srušio Mitjiland

,

Najveće iznenađenje u 4. kolu ovosezonske Lige šampiona priredili su fudbaleri Atalante. Oni su u sredu na Enfildu savladali Liverpul sa 2:0 (0:0) i tako su se osvetili prvaku Engleske za ubedljiv poraz (5:0) u prošlom kolu.

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na to da Zvezda neće izgubiti od Genta je 1.60.

Očekivalo se da će “crveni” da overe plasman u osminu finala pobedom, ali previše su mlako ušli u utakmicu. Nadigrala ih je Atalanta i zasluženo je trijumfovala.

Da će bodovi u Bergamo moglo je da se pretpostavi posle gola Josipa Iličića u 60. minutu. Gomez je centrirao sa levog krila, a Slovenac je to lepo pratio i savladao je Alisona.

Već četiri minuta kasnije Italijani su “prodali” Liverpulu sličnu akciju. Ovog puta je Gomezov centaršut išao na glavu Hatebera, a on je spustio loptu za Gosensa, koji je lako pogodio za 2:0. To je bio i konačan rezultat.

U istom terminu, u okviru grupe D, Ajaks je savladao Mitjiland u Amsterdamu sa 3:1 (0:0). Jedan od junaka holandskog prvaka bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić. On je upisao dve lepe asistencije.

Prvo je u 47. minutu proigrao Gravenberha, koji je sjajno pogodio za 1:0, da bi potom posle samo dva minuta asistirao i Mazruiju. Na 3:0 je povećao Neres u 66. minutu, dok je počasan pogodak Mitjiland postigao iz jedanaesterca. Strelac je u 81. minutu bio Mabil.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Ajaks, a Atalanta Mitjiland. Moglo bi da se desi da posle tih utakmica Liverpul padne čak i na treću poziciju, ali i da overi prvo mesto u grupi.