GRUPA E Benfika pregazila očajnu Barsu, Bajern isprašio Kijevljane! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Arauho pokušava da izblokira dvostrukog sgtrelca za Benfiku Nunjeza (Foto: Beta/AP)

Barselona tone sve niže. Posle Bajerna, lekciju Kataloncima očitala je i Benfika, koja je na taj način prikovala Barsu za začelje grupe E. Blistao je dvostruki strelac Darvin Nunjez, a izabranicima Ronalda Kumana ostaje da se nadaju da bi u naredne dve utakmice koje igraju protiv kijevskog Dinama ipak mogli da mrdnu od “nule”.

LIGA KONFERENCIJA U četvrtak od 21 čas Bazel dočekuje Kairat. Ako verujete da oba tima mogu da daju bar po gol trk do MaxBet, jer je kod nas kvota 1.83.

Već u 3. minutu Nunjez je najavio slom Barselone. Lep solo prodor završio je preciznim udarcem za 1:0. Imala je posle toga Barselona svoje šanse, De Jong u dva navrata, Pedri, pa i Depaj, ali očigledno je da Kataloncima nedostaje to “nešto” i na odmor se otišlo sa prednošću portugalskog kluba.

U nastavku, mudrija igra domaćina, a potpuno rastrzana gostiju, koji za razliku od prvih 45 minuta nisu stvarali prilike. A onda u 69. minutu lep napad Benfike, Silva se, što bi se reklo, našao u pravo vreme na pravom mestu i Barsi nije bilo spasa – 2:0. Već tada je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno, a deset minuta pre kraja dosuđen je penal za Benfiku i to posle asistencije iz VAR sobe. Precizan sa bele tačke bio je strelac prvog gola Nunjez, čime je dotukao ove sezone očajne Katalonce.

A za to vreme u Minhenu, igra mačke i miša. Vrlo brzo Levandovski je doveo Bajern u vođstvo, koje je isti igrač duplirao sa bele tačke u 27. minutu, pa je samo bilo pitanje sa koliko će lopti u mreži Ukrajinci napustiti Minhen.

U nastavku Bajern još ubedljiviji, nova tri gola postigli su Bavarci i sa nova tri boda i gol-razlikom 8:0 učvrstili se na prvom mestu E grupe.