GRUPA E Čelsi promašio penal, ali rutinski slavio u Rusiji, Seviljin minimalac

Bojan Brezovac

,

Detalj sa meča (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Čelsija upisali su prvu pobedu ove sezone u Ligi šampiona. Posle 0:0 protiv Sevilje, klub iz Londona je odigrao izvanredno u Rusiji. Izabranici Frenka Lamparda su deklasirali Lokomotivu sa 4:0.

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na pobedu Crvene zvezde protiv Libereca je 1.80.

Strelci za prvu pobedu Čelsija u LŠ bili su Hadson-Odoi, Timo Verner i Hakim Zijeh. Treba istaći da je Žoržinjo promašio penal u prvom delu igre, a da je u drugom Timo Verner maestralno izveo najstrožu kaznu, pa je ostaje da vidimo da li će Nemac preuzeti ovu ulogu u nastavku sezone.

Frenk Lampard je izveo na papiru najjači napadački kvartet – Zijeh, Haverc, Hadson-Odoi, Verner, dok je Antonio Ridiger iznenađujuće dobio mesto startera uz Zumu.

Čelsi je imao veliku šansu da povede već u 14. minutu, ali je Žoržinjo promašio penal. On je pogodio stativu, lopta se odbila potom u golmanove noge, ali ne u mrežu.

Čelsi je i pored toga, nastavio da igra i do vođstva je došao u 37. minutu, kada je Haverc proigrao Hadson-Odoija, a ovaj uz veliku sreću i lošu reakciju golmana pogodio za 0:1.

To je bio samo početak golova, a na kraju ih je bilo četiri. Pogledajte najzanimljivije detalje sa meča.

U drugoj utakmici dana, Sevilja je sa minimalnih 1:0 bila bolja od Rena u meču koji nije previše obilovao lepim potezima. Ključan detalj je bio u 56. minutu. De Jong je bio strelac i samim tim je postigao rezultat.